Осучаснення пенсій колишнім держслужбовцям: що потрібно знати

logo


Законопроект щодо «осучаснення» пенсій із 1 жовтня цього року не передбачає змін для чинних отримувачів спецпенсій

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Волинські Новини.

Із 1 жовтня в державі починається «осучаснення» пенсій, яке полягає в їхньому перерахунку за новою методою. Зокрема, уряд пропонує перерахувати раніше призначені пенсії із використанням середньої заробітної плати на рівні середнього розміру заробітної плати за 2014-2016 роки – 3764,4 грн.

Анонсовані зміни, проте, зачеплять не всі категорії. Зокрема, у законопроекті № 6614 не йдеться про осучаснення спеціальних пенсій. Тобто тих, які отримують колишні державні службовці, народні депутати, прокурори тощо. Такі спеціальні пенсії продовжуватимуть виплачуватися чинним отримувачам, але їхнє нове призначення буде припинено. Виключенням є тільки пенсії осіб, які задля призначення собі такого виду пенсій придбали необхідний стаж станом на 1 травня минулого року. Законопроект передбачає перерахування спецпенсій на загальних підставах автоматично, якщо їхній розмір у такому випадку буде вищим.

Що стосується пільгових пенсій, то суттєво скоротиться перелік категорій осіб, які матимуть право на достроковий вихід на пенсію. Крім того, буде запроваджено підвищений тариф єдиного соціального внеску: 37% та 29% замість 22% за осіб, зайнятих на роботах відповідно за списком №1 та списком №2 (пільгові категорії професій).

За виключенням обмеженого переліку осіб буде припинено призначення пенсій за вислугу років, а виплата вже призначених «пільгових» пенсій за вислугу років здійснюватиметься виключно коштом держбюджету.

Нагадаємо, в Україні очікується підвищення соціальних стандартів, яке також стосується пенсій, які уряд з 1 жовтня має намір підвищити 5 мільйонам 600 тис. громадян.

Нагадаємо також, що міністр соцполітики Андрій Рева розповів, що чекає на громадян, які не заробили на пенсію.