Oriole Capital Group: дивний партнер державного «Укроборонпром»

logo


На сайті Державного Концерну «Укроборонпром» зявилась новина про залучення 150 мільйонів доларів інвестицій від американської компанії Oriole Capital Group. За домовленостями «Харківське державне авіаційне виробниче підприємство», що входить до складу «Укроборонпрому», отримає замовлення на серійне виготовлення літаків Ан-74.

За словами генерального директора «Укроборонпром» Романа Романова ця домовленість є «вперше на авіабудівне підприємство нашої країни заходить потужний інвестор міжнародного рівня, який планує вкладати кошти протягом багатьох років».

В статті згадується представник американської компанії Хоссейн Мусаві, генеральний директор Oriole Capital Group. Саму компанію описують як фірму, що була «заснована керівниками компанії Wamar International, багатопрофільною виробничою та сервісною компанією, що займається виробництвом броньованих машин, виробництвом газових турбін та авіатехнологіями, а також авіалогістичною компанією Aero-Pioneer Group, яка володіє та експлуатує літаки в складних умовах від імені великих компаній та міжнародних організацій».

Дивним чином, але в Інтернеті дуже мало інформації про компанію Oriole Capital Group. Перші новини про цю компанію з’являються тільки у новинах пов’язаних з інвестиціями у харківський завод «космічних» 150 мільйонів.

Одна з перших згадок цієї компанії у контексті новин про Україну виринає у звіті від UkraineInvest про інвестиційний клімат за другий квартал 2017-го року (30.06.2017), де компанію називають одним з потенційних інвесторів у іноваційну галузь.

В свою чергу компанія зі схожою назвою ORIOLE CAPITAL GROUP LLC була зареєстровано 28 червня 2017-го в юрисдикції штату Делавер — американський офшор.

Також в інтернеті є сайт компанії з подібною назвою. Домен oriolecapitalgroup.com (архів сайту) було зареєстровано 16 травня 2017-го року через реєстратора GoDaddy. Данні самого реєстранта було сховано завдяки спеціальній послузі провайдера Domains By Proxy, що приховує контактні данні власника домену.

В «Інтернет архіві» поки нема жодного запису про цей сайт до 13-го листопада, коли вперше була широко опублікована новина про інвестиції цієї компанії в Україну (прим. ред. хоча веб-адміністратор може прибрати старі сторінки сайта за спеціальним запитом).

Судячи з коду сайту, дизайн та управління контентом розроблено завдяки провідному конструктору сайтів Wix.com. Цікаво, що для дизайну було взято популярний темплейт сайту «Інвестиційна фірма», що дещо доробили та доповнили авіаційною тематикою.


Також цікаво, що SSL-сертифікат цього домену було виписано якраз за день публікації новини на сайті «Укроборонпрому» — 12-го листопада.

Сам SSL-сертифікат дійсний до 10-го лютого 2018-го року. Мова йде про безкоштовний тримісячний сертифікат від Let’s Encrypt. Цікаво, що можна простежити історію поновлення сертифікату — його вперше зареєстрували 16-го травня у день реєстрації домену і потім подовжували кожні три місяці. Але за день до виходу новини про 150-мільйонну інвестицію в українське літакобудування сертифікат навсяк випадок терміново подовжили ще раз. Дивно, коли у сайта такої заможної компанії немає навіть грошей на платний сертифікат.

Тобто, виникає дивне відчуття, що за день-два до появи інтересу до компанії Oriole Capital Group в українських ЗМІ, хтось швидко виготовив сайт-візитівку та наповнив його контентом.

Якщо проаналізувати сам контент, то там не згадано жодних імен керівників чи співробітників. В свою чергу указано адресу компанії:

Oriole Capital Group9744 Wilshire Blvd, Suite 203,Los Angeles, CA 94158

Однак, за адресою в «Suite 203» можна також знайти тисячі інших компаній — отже мова йде про віртуальну адресу (або ж просто поштову скриньку) для реєстрації офшорних компаній.

Згадана у статті на сайті «Укроборонпрому» материнська компанія Wamar International теж не схожа на гіганта авіабудівної галузі. Структура реєстрантів ([1], [2]) та згадки у пресі теж залишають більше питань. То звідки гроші і хто насправді стоїть за цією компанією? Яке відношення мають до інвестицій у авіабудівну галузь України згаданий Хоссейн Мусаві? Хто такий реєстратор компаній Wamar Nabil Barakat? Що за пілот Alaska Airlines Паша Салех, що згадує про свою посаду віце-президента у Oriole Capital Group? Чому американські інвестори все частіше звучать на близько-східний манер?

В історії України вже були гучні епізоди, коли багатомільйонні контракти підписувались з якимись іспанськими лижними інструкторами, а за підписантами потім ганялись по всьому світу з ордером на арешт. Можливо, це просто хитрий спосіб американців чи якихось ближньо-східних інвесторів увійти в структуру «Антонова». В Україні можливо загалом все. Але щоб не виникало незручних питань, державні органи повинні самі інформувати громадян про закулисних власників чергових «великих» інвесторів в українські державні підприємства.

Матеріал підготував Антон Павлушко спеціально для сайту InformNapalm.(Creative Commons — Attribution 4.0 International — CC BY 4.0)

При використанні інформації активне посилання на джерело обов’язкове

Тисніть репост і діліться з друзями.Підписуйтеся на сторінки спільноти InformNapalm уФейсбук / Твіттер / Telegramі оперативно отримуйте інформацію про нові матеріали.

Помітили помилку? Напишіть нам, будь ласка, приватне повідомлення на сторінку Фейсбук – і ми її виправимо. Дякуємо!