ОПЗ в жовтні може відновити роботу

logo


Одеський припортовий завод (ОПЗ), який після запуску у березні був зупинений в липні (планова зупинка розпочалася 10 липня, наразі підприємство відвантажує складські запаси продукції), може відновити роботу на початку жовтня.

Про це повідомив в. о. директора Одеського припортового заводу, голова правління Сергій Назаренко, пише 112.ua.

«Орієнтовно плануємо вийти з ремонту агрегатів карбаміду і аміаку 8–10 жовтня», — сказав Сергій Назаренко.

Він розповів, що зупинка виробничої діяльності була пов’язана з проведенням регламентних технічних робіт. Також за час зупинки були проведені планові роботи на магістральних газопроводах, які ведуть до підприємства.

В.о. директора ОПЗ також повідомив про укладення договору про постачання природного газу (сировина для виробництва основної продукції заводу аміаку) з компанією «Енергетичні ресурси України». Газ буде поставлятися за давальницькою схемою, причому його ціна буде нижчою за ту, яку пропонує промисловим споживачам НАК «Нафтогаз України», і складе 7600 грн за 1 тис. куб. м із ПДВ.

«Через те, що нам не вистачає обігових коштів, ми можемо зараз працювати тільки за давальницькою схемою», — зазначив Назаренко.

За даними керівництва ОПЗ, за січень-серпень 2017 року в Україну було поставлено мінеральних добрив на $720 млн. Близько $360 млн прийшлося на постачання азотних добрив (їх виробляють із аміаку, виробленого на ОПЗ). При цьому за січень-серпень з країни було експортовано мінеральних добрив лише на $70 млн.

Нагадаємо, ОПЗ отримав у другому кварталі 2017 року прибуток 3,9 млн грн, а от 2016 рік і перший квартал 2017 року, підприємство завершило зі збитками.Читайте также: