Опубліковано погоджений текст проекту про податок на виведений капітал

logo


Автори законопроекту про податок на виведений капітал, з текстом якого працювала робоча група у Мінфіні, Тетяна Шевцова та Олександр Шемяткін повідомили про узгодження законопроекту Мінфіном та опублікували текст документа станом на 19.06.2017.

Т. Шевцова та О. Шемяткін подякували всім за роботу та пояснили основні положення законопроекту про ПВК і мотиви прийнятих рішень.

Зокрема, автори відзначають таке. По-перше, ставка податку була збережена на рівні 15 % для дивідендів і 20 % для прирівняних платежів, а також з’явилася ставка 5 % для відсотків.

По-друге, для створення умов для переходу зі спрощеної системи оподаткування на загальну було підвищено поріг для обов’язкової реєстрації платника ПДВ з 1 млн до 3 млн «Ставку ПДФО знизити до 13 % поки не вдалося, але в цьому напрямі все одно необхідно рухатися для детінізації економіки», – відзначають вони.

По-третє, податок на репатріацію не застосовується до виплат, які здійснює платник ПВК на користь нерезидента.

По-четверте, всі обмеження щодо оподаткування операцій, що здійснюються з неплатниками ПВК (у першу чергу єдинниками), стосуються взаємодії з пов’язаними особами-неплатниками. Так, продаж на пов’язану фізичну особу за ціною нижче звичайної ціни є об’єктом оподаткування ПВК (різниця між ціною продажу та звичайною ціною). Іншим обмеженням стало оподаткування операцій із закупівлі товарів робіт і послуг у пов’язаного з платником ПВК єдинника. «Це стало компромісом, оскільки спочатку була пропозиція Андрія Журжія, щоб усі платежі на єдинника обкладалися ПВК. Звісно, робоча група цю пропозицію не підтримала, оскільки питання єдиного податку треба вирішувати в єдиному податку, а не у ПВК», — пишуть Т. Шевцова та О. Шемяткін.

У процесі роботи над законопроектом, відзначається у повідомленні, також обговорювалася можливість включення у текст проекту про ПВК критеріїв перекваліфікації відносин з єдинниками в трудові. Однак робоча група дійшла висновку, що ці питання повинні вирішуватися в окремому законі, який спрямований на врегулювання питань усунення зловживань з єдиним податком. «Тому історія з критеріями продовжиться, але вже в окремому законопроекті», — пишуть вони.

У проекті також з’явились обмеження для 3 і 4 груп єдиного податку. Якщо зазначені платники здійснюють з нерезидентом операції, які є об’єктом ПВК, то вони оподатковують такі операції ПВК. «Це, дійсно, необхідне обмеження, оскільки в першу чергу через 4 групу виводяться значні кошти за кордон без застосування правил трансфертного ціноутворення», — пояснюють таке рішення Т. Шевцова та О. Шемяткін.

Зверніть увагу, Мінфін текст законопроекту про ПВК наразі не публікував.

З основними положеннями проекту можна ознайомитися за посиланням, текст документа доступний тут.Читайте также: