Оплату “комуналки” у розстрочку хочуть відмінити

logo


Міністерство регіонального розвитку пропонує скасувати можливість оплати рахунків за опалення частинами. Як відомо,  такий механізм передбачений для осіб, які не отримують субсидію.

Про це повідомляє “Народна правда” з посиланням на ЮРЛИГА.

Споживач може звернутися із заявою про розстрочення платежів за опалення до виконавця послуг і протягом опалювального сезону оплачувати тільки 50% нарахованої плати. Неоплачена сума виставляється до оплати споживачу щомісяця рівними частинами з травня по вересень.

На думку Мінрегіонрозвитку, такий механізм розстрочення протягом опалювального сезону 2016 – 2017 років себе не виправдав, тому його необхідно скасувати.

Розстрочку запропоновано залишити тільки для осіб, які мають заборгованість з оплати. Таким боржникам необхідно буде звернутися до виконавця послуг для укладення договору про реструктуризацію заборгованості і скласти графік її погашення.

У разі відсутності графіка погашення заборгованості виконавець матиме право зарахувати грошові кошти, отримані від споживача в поточному розрахунковому періоді, в рахунок погашення існуючої заборгованості відповідно до черговості її виникнення.

Проект постанови Кабміну «Про внесення змін до Правил і Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» доступний для обговорення. Бажаючі можуть направити свої пропозиції і зауваження на адресу: 01601, Київ, вулиця Велика Житомирська, 9.

Нагадаємо, у Кабінеті міністрів України дали роз’яснення положень нового Закону “Про комерційний облік комунальних послуг”, який вступив в силу з серпня і відповідно до якого відтепер україцям виставлятимуть рахунки за воду і теплопостачання. В Уряді зазначали, що нові правила покликані домогтися, щоб вода і тепло, які заходять у будинок, були оплачені в повному обсязі.

Нагадаємо також, жителі Києва можуть повернути частину коштів. Рішення, прийняте судом, дозволяє столичним споживачам, які отримують тепло від «Київенерго» на договірних підставах, вимагати повернення переплачених коштів – за кожну спожиту гігакалорію в опалювальному сезоні 2015-2016 рр. компанія повинна повернути 283,12 грн. які були заплачені за постачання тепла в опалювальному періоді 2015/16.

Раніше ми повідомляли про те, що потрібно знати у новому опалювальному сезоні. Кабінет міністрів дещо змінив правила нарахування субсидій за спожиті житлово-комунальні послуги і тепер при розрахунку враховуватимуть доходи українців не за попередній рік, а за перших два квартали поточного року.