Опалювальний сезон: яких проблем чекати з приходом холодів

logo


Готовність комунального господарства і в цілому країни до опалювального сезону викликає сумнів. Зокрема слід враховувати зміни в системі нарахування субсидій, а також неготовність українців платити за рахунками, вважає екс-міністр енергетики Олександр Гудима, який відзначив, що оптимізм уряду необґрунтований.

«У зв’язку з тим, що уряд і міністерства націлені на те, щоб за всяку ціну добувати більше газу, це означає, що всі ресурси йдуть на видобуток, а не на зменшення споживання газу», – підкреслив Гудима в коментарі «Слову і Ділу», відзначивши, що за рік уряду не вдалося домогтися нічого істотного в комунальній сфері, щоб скоротити споживання газу, передає «Народна Правда».

Так політик прокоментував заяву віце-прем’єра Геннадія Зубка про готовність України на 96 відсотків до входження в опалювальний сезон. За його словами, дуже схоже, що віце-прем’єр взяв цифру зі стелі. Тому що у вересні нереально сказати, наскільки готове господарство до зими.

А крім того складно оцінити, настільки висока готовність електростанцій, теплокомуненерго або, наприклад, населення платити за рахунками, коли зрозуміло, що все заплатити за рахунками не в змозі, додав Гудима, тоді як «уряд обрізає субсидії, зменшує їх обсяг і посилює умови» .

Раніше в уряді повідомили, скільки грошей було виділено на опалювальний сезон. А прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що Україна буде повністю готова до опалювального сезону.