Новини сьогодні: експерт розповів про два шляхи вирішення сміттєвої проблеми в Україні

logo


Новини суспільства, 07:15:23

Нам часто розповідають про європейські моделі переробки сміття. Але в кожній європейській країні існує свій підхід, своя філософія переробки відходів.

В ЄС діє директива у сфері роботи з відходами – це інструкції з затвердженими цілями і нормами. А ось практична реалізація, підхід, побудова систем роботи з відходами, законодавство в кожній країні свої і створюється зважаючи на безліч чинників – рівень життя, географічне положення, морфологію відходів, типу місць проживання населення тощо, інформує eizvestia.com/uk/news-ukr.

Про це розповів Олександр Лимар, координатор по переробці відходів в міжнародній КОРПОРАЦІЇ IRIS.

Щоб переробка зацікавила інвесторів і не стала фінансовим тягарем для бюджету муніципалітету, вартість знешкодження ТПВ повинна бути вище переробки. У цьому випадку ТПВ будуть надходити на переробку, а не в інші місця. У світі існує безліч технологій з переробки відходів. Зупинимося на двох основних: механічно-біологічна переробка і спалювання (піроліз).

Новини сьогодні: експерт розповів про два шляхи вирішення сміттєвої проблеми в Україні

Вартість подібного заводу з глибиною переробки 95% від маси ТПВ і продуктивністю 100 000 тонн в рік може становити 30-40 млн євро і навіть більше. При нинішньому рівні тарифів, які платить населення, муніципалітету доведеться доплачувати подібному заводу мінімум 40-50 євро за тонну ТПВ (залежно від типу фінансування, сума може бути в два рази нижчою). Також є проблеми, пов’язані з реалізацією RDF (Refuse Derived Fuel – паливо, яке виробляють під час переробки сміття). На сьогодні в українському законодавстві відсутнє таке поняття, як сировина для спалювання. Немає і призначених для цього котлів.

При спалюванні відходи переробляються в такий спосіб.

Новини сьогодні: експерт розповів про два шляхи вирішення сміттєвої проблеми в Україні

Вартість подібного заводу продуктивністю 100 000 тонн в рік буде перевищувати 100 млн євро. І так як зелений тариф за спалювання ТПВ не діє, їх спалювання буде обходитися муніципалітетам дуже дорого.

Що краще: механіко-біологічна переробка чи спалювання? В принципі всі технології, які вирішують проблему утилізації ТПВ, непогані. Головне, як вони вирішують цю проблему і яку користь від цього має суспільство. Ну і, безперечно, важлива вартість переробки. Чи готові ми платити за неї? Якщо ці заводи побудуються з урахуванням всіх екологічних вимог, то обидва варіанти для України прийнятні.

В даний момент Ви читаєте новину «Новини сьогодні: експерт розповів про два шляхи вирішення сміттєвої проблеми в Україні». Вас також, можливо, зацікавлять інші останні новини України та світу на eizvestia.com