Новий в.о. голови Фонду держмайна розповів про можливу реприватизацію стратегічних підприємств

logo14 вересня, 2017, 21:10

В.о. голови Фонду державного майна України Віталій Трубаров не виключає можливості вилучення та повторного продажу важливих промислових об’єктів

Про це він розповів в ефірі Еспресо.TV.

«Якщо ми говоримо про те, що є низка об’єктів, які Фонд держмайна продав, й ці об’єкти, окрім грошей, несли у собі список тих зобов’язань, котрі має виконати власник, але він їх не виконує, безумовно це є суттєвими умовами порушення договору купівлі-продажу. Й за цим Фонд держмайна слідкує», — заявив Трубаров.

Рішення про реприватизацію певного об’єкту може прийматися на основі перевірки, які проводить Фонд.

«Є процедури, пов’язані з перевірочною діяльністю. Є графіки перевірки, протягом року відповідні служби займаються цими речами», — пояснив він.

До кінця року, за словами Трубарова, буде перевірено 10-15 великих приватизованих раніше підприємств.

«Підприємства перевіряються за договорами купівлі-продажу як на рівні центрального апарату Фонду, так і на рівні наших регіональних відділень. У нас немає такого, що ми щось перевіряємо, а щось не перевіряємо», — зазначив він.

Як наголосив Трубаров, у випадку порушення власниками приватизованих підприємств умов їх придбання Фонд звертатиметься до правоохоронних органів.

Разом з тим, посадовець наголосив, що ососбисто не є прихильником реприватизації й виступає категорично проти політично вмотивованого повторного продажу приватизованого майна.

«Я проти реприватизації в якій би формі вона не йшла — особливо, якщо ми говоримо про перерозподіл власності, — додав Трубаров. — Я не політик, а абсолютний практик».

6 вересня Кабмін призначив Трубарова виконувачем обов’язків голови Фонду держмайна України Віталія. Він з початку квітня 2017 року працює на посаді керівника апарату Фонду.
Фонд держмайна України очікує передачі 893 підприємств балансовою вартістю понад 189 млрд грн, призначених Мінекономрозвитку для приватизації.Читайте также: