НКРЕКП двічі оштрафувала «Енергоатом» за порушення ліцензійних умов

logo


КИЇВ. 19 червня. УНН. Національна комісія регулювання енергетики та комунальних послуг оштрафувала Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» на 17 тис. грн за порушення ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення та на 34 тис. грн за порушення ліцензійних умов з транспортування та постачання теплової енергії. За відповідну постанову проголосували 4 присутніх на засіданні члени НКРЕКП, передає УНН.

«Правлінням комісії (НКРЕКП — ред) у місті Києві та у Київській області було проведено планову перевірку ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо дотримання ліцензійних вимог централізованого водопостачання та водовідведення, за результатами якої складено акти та виявлені наступні порушення: а саме порушення щодо дотримання структури тарифів, порушення щодо виконання інвестиційної програми. Інвестиційна програма на 2016 рік недовиконана згідно з фактично отриманими коштами на 246 тис грн», — зазначається в ухваленій постанові.

Також порушення є в частині щоденного перерахування коштів на спецрахунок щодо виконання інвестиційної програми щодо вчасної подачі звітності до комісії стосовно повірки державної метеорологічної атестації засобів вимірювальної техніки, на які поширюється державний мете реологічний контроль, дотримання вимог щодо провадження інших, крім ліцензованих видів діяльності, зазначив доповідач з цього питання.

«Враховуючи зазначене, департамент ліцензійного контролю пропонує прийняти постанову, якою накласти штраф у розмірі 17 тис грн на ДП «НАЕК «Енергоатом» за порушення вищезазначених ліцензійних вимог та зобов’язати до 15 липня 2017 року подати до комісії (НКРЕКП) розроблену та затверджену інвестиційну програму у сфері централізованого водопостачання та водовідведення на 2017 рік, включивши статтю «невикористані кошти» інвестиційної програми 2017 року у сумі 246 тис. грн без ПДВ», — зазначається в ухваленій постанові.

При цьому, за словами доповідача з цього питання, у 2016 році «інвестиційна програма ліцензіатом не виконувалась взагалі».

Згідно з протокольним рішенням планової перевірки 2015 року суб’єкта було зобов’язано виконати інвестиційну програму за рахунок невикористаних джерел 2015 року на 7 млн 523 тис грн без ПДВ. При цьому невиконання зазначених заходів склало 3 млн 161 тис. грн без ПДВ.

Враховуючи зазначене, «департамент ліцензійного контролю пропонує прийняти постанову, якою накласти штраф у розмірі 34 тис. грн на ДП «НАЕК «Енергоатом» та враховуючи зазначене порушення ліцензійних умов з транспортування та постачання теплової енергії вилучити зі структури тарифів на теплову енергію ДП НАЕК «Енергоатом» невикористані кошти, отримані на виконання інвестиційної програми 2015 року в сумі 3 млн 161 тис. грн без ПДВ та при схваленні інвестиційної програми на 2017 рік врахувати статтю невикористані кошти інвестиційної програми 2016 року у сумі 4 млн 542 тис. грн без ПДВ, як додаткове джерело фінансування, що не підлягає поверненню. Та ДП «НАЕК «Енергоатом» не допускати порушення ліцензійних умов провадження господарської діяльності з транспортування та постачання теплової енергії», — зазначив доповідач, після чого ця пропозиція була ухвалена 4 голосами.