Непідйомні витрати: монополіст і держава переклали втрати у теплових і водних мережах на мешканців багатоповерхівок, — Кучеренко (ВІДЕО)

logo


Екс-міністр ЖКГ України, Олексій Кучеренко прокоментував закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

«Цей закон — це спроба монополіста перекласти всі невирішені проблеми житлово-комунального господарства всередину будинку, поставити на кордоні будинковий лічильник і вести розрахунки за його даними. І разом з мерами і міністрами забути про проблеми, мовляв, Ви там самі розберіться, а ми Вас відключатимемо від послуг за борги відразу цілим будинком», — сказав він під час прес-конференції у Києві, передає INTV. 

При цьому законом передбачено, що монополіст має поставити будинковий лічильник, але за рахунок його мешканців, з відтермінуванням строком на 5 років. Водночас, за словами Кучеренка, сам монополіст поки не має порядку встановлення будинкових лічильників і за чий це буде рахунок.

Крім того, екс-чиновник підкреслив, що у ситуації із старим житловим фондом втрати тепла або води є значно вищими.

Наприклад, у Києві втрати у мережах складають 20%, а на Закарпатті — 70%. Для порівняння, у Європі втрати становлять «всього» 3%.

«Ми розуміємо, що без підтримки держави і муніципалітету модернізувати старий житловий фонд неможливо і ми маємо прийняти якусь участь. Але, відповідно до норми закону про приватизацію державного житлового фонду 1992 року, попередній колишній власник несе зобов’язання по організації і співфінансування першого капітального ремонту. Саме ось це співфінансування і організація у моєму розумінні і повинно стати державною програмою модернізації застарілого житлового фонду. З чітким визначенням і державних грошей, і кредитних грошей, інвестиційних, місцевих, і, зрозуміло, наших грошей, як співвласників», — підсумував Кучеренко.