НБУ заявляє про стабілізацію банківського сектору

logo


20 червня, 2017 — 16:31

Фото Руслана Канюки, «День»

З початку 2017 року системні ризики для української банківської системи зменшилися, і така тенденція продовжиться у другому півріччі.

Про це йдеться у третьому Звіті про фінансову стабільність.

НБУ завершив очищення банківського сектору, що тривало протягом трьох останніх років.

«Банківський сектор очікувано став прибутковим з початку 2017 року. Збільшуються чисті процентні доходи, оскільки фондування стає дешевшим, та чисті комісійні доходи, адже підвищується попит населення й бізнесу на банківські послуги», — йдеться у повідомленні.

Одним з викликів для української економіки у нацрегуляторі називають приватизацію «Приватбанку».

«Щоб зберегти фінансову стабільність, держава уже витратила на поповнення капіталу Приватбанку еквівалент майже 5% ВВП», — повідомили у НБУ.

У Банку наголосили, що сповільнює економічне зростання та збільшення доходів підприємств припинення торгівлі з неконтрольованими територіями.

«Ключовими ризиками фінансового сектору сьогодні є значна присутність держави в банківському секторі та висока частка непрацюючих кредитів», — додали у НБУ.

Частка держави у банківському секторі сягнула 56% за чистими активами та 62% за депозитами населення. У зв’язку з цим НБУ анонсує приватизацію банків.

Раніше повідомлялося, що близько 2 тисяч активів націоналізованого «Приватбанку», серед яких лижний курорт «Буковель» та стадіон футбольного клубу «Дніпро», продадуть на державному аукціоні.