Названі перспективні для експорту зернових ринки

logo


Україна рухається вперед по диверсифікації зерна. Про це повідомив президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов під час Ukrainian Agribusines Forum в Києві, передає кореспондент AgroPolit.com.

За словами Горбачьова, сільське господарство дуже важливе для України, тому потрібно приймати закони які не нашкодять державі. Також українським аграріям потрібно рухатися до збільшення врожайності.

«Врожайність в Україні росте з кожним роком. Але наразі ми не використовуємо весь потенціал землі в повній мірі», ‒ зазначив він.

Він також відмітив, що сьогодні очікувати внутрішнього сплеску споживання не приходиться, адже населення з років незалежності скоротилося в серединьому на 12 млн і продовжує втрачати. А це говорить про те, що більша частина зернових йтиме на експорт.

Ми можемо експортувати. В ЄС ми експортуємо близько 35%. Але при цьому вони виділяють нам смішні квоти. Вигідні для нас ринки це Індія, Бангладеш. При чому в Індії щорічно скорочуються посівні площі від ерозії, а населення зростає. Тому протягом 10 років Індія буде в фокусі», ‒ підсумував голова УЗА.