Найбільшу на Херсонщині птахофабрику таки перевірять?

logo


Найбільшу на Херсонщині птахофабрику таки перевірять?

На сайті Херсонської обласної ради з’явилося повідомлення, що показує: в історії з винюхуванням першоджерела смороду ставити крапку рано.

Так, упевнившись, що причина неприємного запаху, який мандрує з района до района по Херсону, радше за все знайдена (щоправда, очевидці, кажуть, що то чистять каналізацію та ливньовки, куди подеколи проводять несанкціоновані скиди асенізаторські машини — чим і пояснюється характер пересування «фекальних пахощів») та послуговуючись Ч.3 ст.18 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» Владислав Мангер ініціює позапланову загальну перевірку птахофабрики в с. Східне Білозерського району за участю правоохоронних органів, екологів, чиновників ХОДА та депутатів тощо. Перевірити хочуть усе — від дозвільних документів до стану й тилю ведення робіт.

Ось як про це повідомили на сайті ХОР: 

Відгукнувшись на численні скарги і звернення жителів області на задушливий запах в місті Херсоні та його околицях, голова обласної ради Владислав Мангер привернув до з’ясування обставин всі контролюючі структури.

За результатами роботи, проведеної учасниками групи, з’ясувалося: неприємний запах поширює птахофабрика в с.Східне Білозерського району. Більш того, двір підприємства завалений мертвими тушками курей, пір’ям та іншими відходами. Однак членів робочої групи на територію підприємства не пустили, відмовили і в наданні документів. У зв’язку з цим Владислав Мангер розпорядився офіційно звернутися до контролюючих органів для отримання переліку дозвільних документів, які видавалися керівництву птахофабрики при отриманні експлуатаційного дозволу та іншого.

13 листопада, відбулося вже третє засідання робочої групи.

– Обласна рада у жодному випадку не ставить собі за мету закрити підприємство. Наше завдання – дотриматися інтересів жителів області, які сьогодні, на жаль, страждають від діяльності даного об’єкта. Якщо керівництво птахофабрики не хоче йти нам назустріч, ми все зробимо самі, – сказав Мангер.

Ч.3 ст.18 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» чітко регламентує права обласної ради: «Органи місцевого самоврядування можуть виступати ініціатором перевірок на підприємствах тощо…».

На підставі цього, Владислав Мангер ініціює позапланову загальну перевірку птахофабрики в с.Східне Білозерського району – починаючи від дозвільних документів, які видавалися підприємству при реєстрації, і закінчуючи договорами з фермерами. З сьогоднішнього дня до роботи групи будуть залучені і правоохоронні органи області.

– Якщо підприємство діє в законному полі і той сморід, який вони поширюють на кілометри навколо себе, – нормальне явище, на думку тих, хто підписував їм дозвільні документи, – це одна розмова. Але я впевнений, що інтереси жителів області порушуються виключно через недобросовісну організацію роботи на підприємстві, а саме – з утилізації відходів. Істину покаже перевірка, – підкреслив Владислав Мангер (цитується за джерелом)

Звісно, хотілося б щоби у додатках до цієї інформації, окрім фото з обговорень, були й документальні висновки робочої групи.На щось же має спиратися Херсонська облдерж і залучені правоохоронні органи, починаючи перевірку. Читайте также: