Нафтогаз оприлюднив новий план вдосконалення газосховищ разом з ЄС

logo


Представники Європейського Союзу допоможуть Україні створити більш ефективну модель по використанню підземних сховищ газу (ПСГ). На даному етапі сторони вивчають всі варіанти, після чого ухвалять рішення. Перше засідання пройшло у середу, 12 липня, в офісі Представництва ЄС в Україні, в якому приймали участь представники ряду міністерств та компаній.

У прес-службі НАК «Нафтогаз України» повідомили, що гроші на проект виділяє Європейський Союз. Всі кошти будуть спрямовані на розробку сталого економічного підходу до використання ПСГ, інформує видання «Народна Правда».

«Ми вдячні Європейській Комісії за її постійне сприяння впровадженню реформи ринку газу в Україні. Цей проект дозволить нам залучити найкращих консультантів до розробки оптимальної стратегії для унікальної інфраструктури зберігання газу в Україні», – прокоментував голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Дослідження передбачає прогнозування попиту на послуги зі зберігання газу на наступні 20 років та вивчення можливостей України на ринку ПСГ. На основі отриманих результатів буде розроблено кілька стратегічних сценаріїв оптимального використання українських ПСГ.

Команда проекту проаналізує, чи якісь із наявних газосховищ є необхідними для ефективної роботи газотранспортної системи України. Таким чином, цей проект є важливим для впровадження Закону України «Про ринок природного газу» та виконання зобов’язань України щодо відокремлення від Нафтогазу функції транспортування газу.

Storengy, один з провідних операторів газосховищ у світі, зробить технічний аудит кожного об’єкта. Після аналізу первинних даних команда відвідає сховища та підготує докладну технічну оцінку.

CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang проаналізує чинну законодавчу базу та її відповідність Третьому енергетичному пакету й іншим нормам ЄС. Консультуючи більшість постачальників газу з ЄС, які працюють в Україні, компанія добре обізнана щодо наявних законодавчих обмежень і перепон для розширеного використання українських ПСГ. Юридична частина дослідження також включає підготовку проектів законів, підзаконних актів і рішень.

Раніше у Нафтогазі розповіли, коли Україна відмовиться від імпорту газу. Також у Нафтогазі оголосили про зниження цін на газ для промисловості.Читайте также: