На посаду голови НБУ Порошенко запропонує кандидатуру Смолія, — ЗМІ

logo


«Другий кандидат, який був навіть фаворитом у деяких колах, — голова правління Райффайзен Банк Аваль Володимир Лавренчук — не набирає голосів у парламенті, а Смолій — прохідний кандидат», — інформує агентство «Українські новини» з посиланням на декілька джерел в органах державної влади.

Раніше повідомляли, що Президент Петро Порошенко внесе нову кандидатуру голови Національного банку України на розгляд Верховної Ради до кінця вересня.

Довідка: Яків Смолій народився в 1961 році в невеликому селі Вербовець Тернопільської області, в 1983 році отримав математичну освіту у Львівському університеті ім. Івана Франка, працював інженером-програмістом у Тернопільському фінансово-економічному інституті, на місцевому радіозаводі «Оріон» і в облуправлінні НБУ. З 1994 року почав працювати в комерційному банку «Аваль», де займався автоматизацією процесів, налагоджував зв’язок між відділеннями, був членом правління, заступником голови фінустанови.

Члени правління банку «Аваль» одночасно були його співвласниками. Продаж 93,5% акцій «Авалю» за 1,028 млрд доларів США іноземним інвесторам зробила їх легальними доларовими мільйонерами. Частка Смолія становила близько 1,25% акцій.

У 2006 році колишні акціонери банку «Аваль» зареєстрували новий банк «Престиж» і того ж року продали 50,5% банку, а потім і другу половину австрійському Erste Bank.

Після Революції гідності в 2014 році Смолій став заступником голови українського центробанку.Читайте также: