На полях України спостерігають активізацію хвороб і шкідників

logo


Фітосанітарний стан посівів озимих культур не є задовільним, про це повідомляє Держпродспоживслужба

У Степу, подекуди Лісостепу, Івано-Франківській та Закарпатській областях, Полісся на 4-20% обстежених площ озимих культур спостерігається розвиток личинки хлібної жужелиці, за чисельності 0,5-2, екз./  пошкодили 1-5, максимум 8 % рослин в Запорізькій області.

За сприятливих температур личинки хлібної жужелиці будуть продовжувати пошкоджувати озимі. Всюди 0,5-6% рослин пошкоджені личинками злакових мух, в Степу шкодять злакові попелиці, цикадки.

Посіви озимих зернових культур на 3-35% обстежених площ заражені борошнистою росою, септоріозом, бурою листковою іржею, кореневими гнилями охоплено 2-8, максимум 15% рослин (борошниста роса, Рівненська обл.). У Львівській, Луганській, Миколаївській областях на посівах озимого ячменю гельмінтоспоріозом охоплено 5% рослин, в Івано-Франківській ринхоспоріозом уражено 1-3% рослин.

Переважно в лісостепових і поліських областях на 18-56% площ озимого ріпаку 3-12, максимально 18% (Чернівецька обл.) рослин хворіють пероноспорозом, фомозом, альтернаріоз, білої плямистості та іншими хворобами. Місцями на посівах культури відзначали слабку шкідливу діяльність попільниці, хрестоцвітих блішок, помилкових гусениць ріпакової пильщика і гусениць озимої совки.

Всюди на 9-60% обстежених посівів озимих зернових та ріпаку відзначається активне розселення мишоподібних гризунів, про яких більш детально читайте на нашому сайті.