На лисі гори злітаються лише відьми, туриста туди не запросиш, – Порошенко про вирубку Карпат

logo


На нараді в Івано-Франківській обласній державній адміністрації президент підняв тему розвитку деревообробної галузі та захисту лісів.

Пов’язане зображення

Петро Порошенко сказав, що суспільство очікує реформ у сфері деревообробки.

“Ми вже зробили багато, дозволили без мита ввозити обладнання, – сказав він. – Темп розвитку деревообробної промисловості мене не влаштовує. Вона має створювати більшу додану вартість”.

Порошенко зазначив, що розвиток дорожньої інфраструктури сприяє розвитку туризму, але “на лисі гори злітаються лише відьми, туриста туди не запросиш”, інформує кореспондент “Галки”.

Тому на його думку треба вжити заходів щодо захисту лісів Карпат.

“Хто поїде в Карпати, якщо там нема лісу, якщо йде вирубка, хвороби і ми втрачаємо наш рекреаційний потенціал. На сьогодні лише чітка координація між правоохоронцями може покращити захист лісів”, – вважає президент.

Крім того, стоїть питання щодо 100% електронного обліку дерев.

“Кожна колода або партія деревини має мати спеціальну бірку. Ця система має розповсюджуватися на всі угіддя”, – доручив глава держави.

Заступник голови агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар назвав основні проблеми галузі: низький економічний ефект від заборони на експорт лісу, всихання лісів і перспектива передання лісгоспів в концесію та найбільша – незаконні рубки лісу.

За його словами незаконно було вирубано 14,4 тисяч кубів деревини за рік, чим завдано 8мільйонів гривень збитків. Встановлено, що до цього були причетними 460 працівників галузі, 64 звільнені, а щодо 9 розпочаті кримінальні провадження. Лише 5% збитків відшкодовано.

“Я не приймаю такі цифри, вони насправді значно більші”, – сказав Порошенко.

Порошенко каже, що суспільство хоче бачити нечистих на руку лісівників та їхніх спільників за гратами, цим мають зайнятися правоохоронці.

“Якщо на підприємстві є ліс без чипів – він крадений”, – заявив Порошенко.

Він сказав, що міністрам слід прискорити розгляд питання щодо електронного контролю за рубками деревини.Читайте также: