На Херсонщині від шкідників гинуть 18 тисяч гектар лісу

logo


Грошей на боротьбу з комахами немає.

На Херсонщині ліси, які влітку оминули пожежі, тепер доїдають шкідники. Коштів на хімічну обробку дерев — єдиний порятунок від шкідників – немає, йдеться у ТСН.16:45.

Під загрозою тотального знищення 18 тисяч гектарів лісу. Ще півтора місяці тому сосни були зеленими, вони вистояли аномальну спеку, їх вберегли від пожеж. Але зараз дерева гинуть від шкідників.

В колір сухої трави вічнозелені сосни перетворили личинки соснового пильщика. Вони харчуються хвоєю.

ВідеоЕкологічна катастрофа: 18 тисяч гектарів лісу на Херсонщині під загрозою тотального знищення

Що вища температура повітря – то кращий у личинок апетит. Цього року погода для них була дуже сприятливою. Подібної пильщики можуть чекати до трьох років — у коконах у лісовій підстилці. З коконів вилуплюються мухи і, розлітаючись на десятки кілометрів, приводять нове потомство.

«Дані насадження, ослаблені об’їданням, заселяються вторинними шкідниками. Стовбуровими шкідниками, які приведуть ці насадження до повної загибелі», — розповідає начальник відділу нагляду та прогнозу Державного спеціалізованого підприємства «Херсонлісозахист» Ганна Кохана.

Такі жуки донищують дерева, вражені сосновим пильщиком, відкладають свої яйця у корі.

«Якщо насадження всохле, потрібно буде проводити санітарні заходи. Санітарні заходи – це тільки рубки. Все», — пояснює головний лісничий Великокопанівського лісо-мисливського господарства Ольга Тарасенко.

Ці дерева ще мають шанс вижити. Якщо обприскати їх спеціальними препаратами, комахи загинуть. Про них можна забути на кілька років. Ціна питання – трохи більше мільйона гривень. У лісгоспах таких коштів немає.

На півдні і сході України ліси — переважно рукотворні. Тож природних ворогів у шкідників тут немає. Лише на Херсонщині таких приречених сосен майже 18 тисяч гектарів.

Кореспондент ТСН Олена ВанінаЧитайте также: