На форумі «Таврійські горизонти» обговорили перспективи «озеленення» економіки

logo


Перспективи розвитку «зеленої» економіки в Україні, а також можливості, які відкриваються на Херсонщині для втілення «зелених» проектів обговорили учасники Х Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток», що пройшов у місті Нова Каховка.

Основними тематичними напрямами цьогорічного форуму стали  питання щодо перспектив реалізації проектів на базі «зелених» технологій, виробництва «зеленої» енергії, еко-інновації в аграрному комплексі, а також розкриття туристичного потенціалу Херсонщини, новинки тур-продуктів.

Учасники заходу говорили про те, що в умовах ресурсної й енергетичної залежності України, яка сформована ситуацією, коли екологічно шкідливі технології використовуються на застарілих енергонеефективних підприємствах, саме поступова заміна «коричневої» індустріальної економіки на нову «зелену» як стратегічний пріоритет розвитку дає шанс забезпечити національну безпеку держави в найближчі десятиріччя.

 «Озеленення» економіки – це шлях до викорінення бідності та збереження природних багатств нашої країни. Модель «зеленої» економіки передбачає економічне зростання у поєднанні з екологічною стійкістю. «Зелена» економіка створює робочі місця і стимулює економічний прогрес і водночас знижує такі істотні ризики, як наслідки зміни клімату, зростання дефіциту водних ресурсів», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков, виступаючи на форумі.

Також у рамках заходу голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Горєєв і віце-президент провінції Падуя Фабіо Буї підписали Резолюцію про взаєморозуміння між Херсонською областю та провінцією Падуя (Італія).

Цьогоріч форум зібрав понад 750 учасників із 25 країн. Серед  них – вітчизняні й іноземні інвестиційні компанії, урядовці, представники дипломатичного корпусу, міжнародних фінансових і донорських організацій, експерти в сфері економічного розвитку та інвестування, громадські організації та науковці.   Основна мета заходу – налагодження ділових контактів, відкриття нових напрямів економічного співробітництва з вітчизняними й іноземними партнерами,  представлення інвестиційного й експортного потенціалу Херсонщини, розвиток міжнародного та міжрегіонального співробітництва, залучення партнерів до провадження бізнесу на Херсонщині, реалізації інвестиційних проектів, обміну думками тощо.