МВФ закликає Київ припинити підвищувати зарплати українцям

logo


Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: МВФ, зарплата

У Міжнародному валютному фонді вважають, що якщо в Україні продовжиться зростання зарплат, її економіка відкотиться на три роки.

26_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

Про це заявив перший заступник голови МВФ Девід Ліптон.

«Україна провела величезну роботу по стабілізації: відновлення контролю над бюджетом, подолання дефіцитів газової системи, відновлення конкурентоспроможності, або рішення проблем банківської системи. Це все дуже важливі досягнення, які поставили Україну на шлях стійкого зростання», — зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк назвав причини «похитування гривні»

Однак, за його словами, є ризики повернення назад. «Зростання заробітної плати в державному секторі і деяких частинах приватного сектора був дуже високим в порівнянні з інфляцією. Якщо така ситуація буде зберігатися, це негативно позначиться на рентабельності і конкурентоспроможності, а, зрештою, загрожуватиме повернути Україну туди, де вона була три роки тому», — сказав Ліптон.

Він вважає, що Україна буде не в змозі конкурувати на міжнародному рівні. На думку заступника голови МВФ, існує також багато інших ініціатив, які можуть привести до зростання бюджетного дефіциту і загрожувати стабільності країни.

«На шляху до сталого швидкого зростання Україна також повинна зробити кроки вперед, як планувалося. Наприклад, пенсійна реформа є дуже важливою для всіх людей. Немає ніякого сенсу в тому, щоб українці виходили на пенсію в більш ранньому віці, щоб отримувати маленькі пенсійні виплати, нездатні забезпечити гідне і стабільне життя. Потрібно це вирішити пенсійною реформою», — вважає Девід Ліптон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: