Мушак заочно продебатував з Юлією Тимошенко про ринок землі

logo


Народний депутат (БПП) України Олексій Мушак влаштував заочні дебати з Юлією Тимошенко за участі спеціаліста відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергія Фурси та заступника голови «Української аграрної асоціації» Мар’яна Заблоцького. Відеоролик опублікований на сторінці Олексія Мушака в Facebook.

Нагадаємо, що історія протистоянь Мушака та Тимошенко почалася ще у 2016 році, коли він зрівняв ідеї партії «Батьківщина» щодо ринку землі з ленінським «декретом». У відповідь Юлія Тимошенко передала Мушаку шоколадку Roshen.

Так, нардеп, разом з так званими експертами, проаналізували промову Юлії Тимошенко на рахунок ринку землі.

Лідер партії «Батьківщина» зазначила, що сьогодні вся земля в Україні накопичена в руках у 12-15 сімей. Цифри сягають від 500 тис га землі до міліонна. Це означає, що земля вже не належить українському народові.

Українська земля належить 7 млн громадянам України. Саме вони є власниками. Нажаль вони є неповноцінними власника тому, що мораторій забороняє їм продавати або купувати цю землю.Саме тому вони здають цю землю в оренду. Дійсно, мораторій став причиною того, що з’явилися великі агрохолдинги, яких немає ні у Польщі, ні у інших сусідів, які давно провели земельну реформу» — прокоментував думку Тимошенко Олексій Мушак.

В ході ефіру, Тимошенко розповіла, що зняття мораторію на продаж с/г землі зараз лобіюється з єдиною метою: легалізувати те, що за багато років було скуплено в тіні у людей за копійки.

Наразі проданими через схеми, або через емфітевзис є менше 1% всіх сільськогосподарських земель. Аграрії не поспішають купувати с/г землю суто із-за того, що вважають за краще витрачати кошти на трактори та інші інвестиції», — не погоджується з думкою Мар’ян Заболоцький.

Тимошенко також зазначила, що ООН визнала першим ключовим і найстрашнішим викликом світу голод. Вони порахували, що 840 млн людей в світі сьогодні страждають від голоду. Недоїдає кожна 7 дитина. І це сьогодні, в розвиненому світі.

Сльози навертаються на очі, коли чуєш ці цифри. Це частково правда. Але біда в тому, що Юлія Володимирівна хоче, аби ми теж почали вмирати з голоду. Адже по дивному збігу обставин, в країнах де немає ринку землі – є голод. Подивіться на приклад Венесуели. Країна з запасами нафти зараз бігає за туалетним папером в Колумбію. Це приклад того, що буває, коли країна сповідує ідеологію таких людей, як Юлія Володимирівна. Згадаймо, що перший голод в Україні почався разом з колективізацією, коли у людей забрали право власності на землю. Зараз права потрібно віддати і забути про те, що десь може бути голод», — вважає Сергій Фурса.

Тимошенко також запитує, скільки вистачить прожити сільській родині, продавши гектар землі за $700? При сьогоднішніх цінах – майже ні скільки.

Але Олексій Мушак вважає, що сьогодні мораторій якраз змішує продавати землю по низькій ціні, а відкриття ринку дозволило б дати вибір: не продавати, чи продавати по $1500.

За середній пай українець міг би отримати близько 200 тис. гривень. Наприклад для пенсіонерів це була б гарна фінансова подушка. Навіщо позбавляти людей такої можливості», — коментує він.

Більше дивіться у відеоролику:Читайте также: