Мораторій на експорт деревини допоміг збільшити інвестиції вдвічі

logo


Мораторій на експорт лісу-кругляка, який по всіх породах деревини заробив з 1 січня 2017 року, за підсумками першого півріччя поточного року призвів до зростання капітальних інвестицій втричі в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року — до 3,1 млрд грн. Про це повідомляє голова комітету ВР з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк з посиланням на офіційні дані.

Згідно з поширеною в п’ятницю прес-службою Галасюк інформації, позитивні наслідки дії тимчасової заборони позначилися і на показниках виробництва.

Зокрема, на 27% (в доларовому вираженні) виросла меблева промисловість, на 17% деревообробна і на 7% — паперова.

Крім того, істотно зріс експорт: на 40% (або на $ 37 млн) меблів для сидіння, на 31% (на $ 20 млн) — інших меблів, на 25% (на $ 16 млн) — облицювальних листів, на 6% (на $ 4 млн) — столярних виробів, на 5% (на $ 10 млн) — оброблених лісоматеріалів.

Згідно з повідомленням, податкові надходження від деревообробної, меблевої та паперової промисловості зросли на 5% в доларовому еквіваленті.

Як повідомлялося, Верховна Рада в квітні 2015 року прийняла закон, яким на 10 років заборонила експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів в необробленому вигляді (лісу-кругляка), при цьому заборону на експорт лісоматеріалів деревних порід (крім сосни) був введений з 1 листопада 2015 року, а деревних порід сосни — з 1 січня 2017 року.

Мораторій, зокрема, став чинником будівництва в Україні нових потужностей деревообробними компаніями.