Міністр АПК Польщі завив, що Україна не бореться з АЧС

logo


104.jpg

Міністр сільського господарства Польщі Кшиштоф Юргель звертає увагу європейської влади на той факт, що боротьба з африканською чумою свиней в Польщі надзвичайно важка насамперед через східних сусідів.

На думку міністра, Росія, Україна і Білорусь не борються з вірусом.

За його словами, Білорусь взагалі офіційно заявляє, що у них немає АЧС. Україна не має коштів, щоб проводити моніторинг захворювання.

Польська влада неодноразово заявляла про потрапляння АЧС у країну з кабанами із Білорусі. Польща вже зверталась до Європейської комісії з пропозицією побудовати паркан на 418 км польсько-білоруського кордону. Поки чиновники відмовили, аргументуючи тим, що такий захід необґрунтований.

«Оскільки Польща знаходиться на кордоні Євросоюзу, щоб захистити Європу від напливу цього вірусу, потрібна підтримка і політичні кроки», — заявив Кшиштоф Юргель.

По всьому сходу Польщі постійно відстрілюють кабанів. На поточний момент відстріляно більше 10 тисяч, проте їх ще чимало і вони є носіями вірусу.

В результаті чого, міграція інфікованих диких тварин призвела до спалахів АЧС на свинофермах країни, які були зафіксовані минулого тижня. Кілька днів тому головний ветеринарний лікар Польщі повідомив про чергове захворювання у приватному господарстві.

За матеріалами: Куркуль, Зелений фронт