Мінфін націлений консолідувати борговий інструментарій

logo


Мінфін націлений консолідувати борговий інструментарій

Міністерство фінансів України націлене консолідувати облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) у кілька великих серій, повідомив заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Буца.

«Ми за останні півроку дуже мало розміщуємо нових інструментів… В якийсь момент ми подивилися збоку на наші облігації: там понад 300 випусків, в яких дуже складно розібратися. Тому ми скорочуємо кількість облігацій і збільшуємо їхній обсяг. Консолідація відбувається плавно, ми просто не перевипускаємо інструменти, які йдуть на погашення», — сказав він під час освітнього проекту #бюджетPRO, який відбувся в Києві 6 грудня.

За словами Ю.Буци, основна мета консолідації — стимулювати підвищення активності торгів ОВДП й отримати таким чином індикатив дохідності цінних паперів на вторинному ринку.

«Нині, коли ми оголошуємо первинний аукціон, ми часто не розуміємо, скільки коштують наші інструменти на вторинному ринку. Тому ми змінюватимемо вимоги до первинних дилерів, вводитимемо інститут маркет-мейкерів і стимулюватимемо скорочення кількості інструментів, щоб ОВДП активно оберталися на вторинному ринку і ми бачили їхню справедливу ринкову вартість», — сказав заступник міністра.

Загалом, повідомив Ю.Буца, Мінфін вважає за оптимальне скорочення кількості випусків ОВДП до 30-40, виключаючи облігації в портфелі Національного банку України.

«В ідеалі їх має бути ще менше. Нині у нас понад 200 інструментів», — сказав Ю.Буца.

Як повідомлялося, на наступний вівторок, 12 грудня, міністерство призначило позаплановий аукціон із розміщення річних валютних паперів, а 19 грудня, як і було заплановано спочатку, відбудеться аукціон з продажу дворічних валютних облігацій.