Мінагрополітики переймає польський досвід з розвитку органічного ринку

logo


Україна та Польща поглиблюють співпрацю у сфері органічного виробництва.

Органічний законопроект сприятиме розвитку економіки
Полунична реабілітація: як колишній боєць АТО розпочав власну справу

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

У Мінагрополітики відбувся дводенний тренінг «Органічне виробництво — впровадження, контроль та співпраця. Можливі рішення».

На початку тренінгу заступник міністра агрополітики з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева наголосила на поглибленні двосторонньої співпраці між Україною та Польщею в сфері органічного виробництва.

Під час заходу польські експерти на прикладі своєї країни ознайомили присутніх з системою контролю та сертифікації в органічному виробництві в ЄС, ролі та функції Польського центру акредитації, системи нагляду за контролюючими органами, маркування органічної продукції та контролю органічного ринку.

У заході також взяли участь експерти Офісу підтримки реформ Мінагрополітики, швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні», представники Держпродспоживслужби, Національного агентства з акредитації України, Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, ТОВ «Науково-виробничий центр з сертифікації, метрології та стандартизації», Федерації органічного руху України, громадської спілки виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна», органу сертифікації органічної продукції «Органік стандарт».

За результатами зустрічі було підсумовано, що знання, які отримала українська сторона будуть практично використані в подальшій роботі щодо створення ефективної системи контролю виробників та органів сертифікації в органічній сфері України та у вдосконаленні органічного сектору країни.