«МХП» планує вирощувати органічне зерно для експорту в ЄС

logo


Один із найбільших виробників м’яса птиці компанія «Миронівський хлібопродукт» (МХП) планує вирощувати органічне зерно для поставок у країни ЄС.

На Запоріжжі відкриють пакувальну платформу для експорту овочів в Європу
Чотири українські підприємства з виробництва харчових продуктів отримали право експорту в ЄС

Про це повідомив засновник компанії Юрій Косюк, передають Українські Новини.

З його слів, у перспективі частка органіки в загальному виробництві сільгосппродукції в країні може становити 5-15%.

«Я з досить великим скепсисом ставився до цього напряму. Але дедалі частіше ми з партнерами розмовляємо про це. Я не думаю, що органіки буде дуже багато — максимум 5-15% виробництва», — вважає Косюк.

Відповідаючи на запитання про те, чи збирається МХП випускати органічну продукцію, він зазначив, що планується почати розвивати цей напрямок.

«Почнемо трошки розвивати. Це буде органічне зерно. Але тільки для європейського ринку, тому що наш споживач поки не розуміє й не готовий множити звичайну ціну на шість. А саме стільки в Європі коштують органічні продукти», — сказав Косюк.

При цьому в сегменті органічного м’яса птиці МХП поки не бачить перспектив. «Це дуже нішево. Ринок маленький навіть у Європі», — додав засновник компанії. 

На його думку, одна з тенденцій українського АПК у близькій перспективі — поглиблення переробки.

«У країні досить велика кількість недорогої сировини, але дорога логістика, що не стане дешевше. Це підштовхне людей іти в більше глибоку переробку й створення продуктів з доданою вартістю», — вважає Косюк.

Як повідомлялось, МХП планує збільшити земельний банк на 180 тис. га до 550 тис. га до 2019-2021 років. Також у планах компанії — придбання м’ясопереробних потужностей у країнах ЄС і Великій Британії.

В 1 півріччі МХП збільшив EBITDA на 9,5%, або на 23 млн доларів до 266 млн доларів порівняно з аналогічним періодом минулого року. 2016 рік компанія закінчила із чистим прибутком 69 млн доларів, у той час як в 2015 році мала збитки 113 млн доларів.

ПАТ «Миронівский хлібопродукт» — вертикально інтегрований комплекс підприємств із виробництва курятини, інкубаційних яєць, кормів, займається рослинництвом, випускає куряче м’ясо під маркою «Наша ряба».Читайте также: