Мальта готова обстоювати інтереси Києва

logo


Марі-Луїз Колейро-Прека запевнила Петра Порошенка в цілковитій підтримці курсу на євроінтеграцію. Фото з сайту president.gov.ua

Мальта виступає за продовження санкцій проти РФ до повного виконання Кремлем мінських домовленостей. Про це Президент Петро Порошенко повідомив під час спільної прес-конференції з Президентом Мальти Марі-Луїз Колейро-Прека у Валетті, де він перебував з державним візитом, повідомляє УНІАН.

Петро Порошенко висловив подяку керівництву Мальти «за потужну й надійну позицію з підтримки нашого суверенітету, територіальної цілісності й незалежності. Ми відчуваємо ваше плече як друга і стратегічного партнера», — заявив він.

Під час прес-конференції глава держави розповів, що мінські угоди — єдиний механізм, завдяки якому можна зупинити війну на Донбасі, організувати умови для виведення російських військ з української території, виведення важкої артилерії та озброєння, звільнення всіх заручників. Петро Порошенко зазначив, що необхідно створити умови для нормального функціонування Спостережної моніторингової місії ОБСЄ та повернення контролю на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону, спочатку до інспекторів ОБСЄ, потім — до української влади. «Це надзвичайно важливо, щоб принести мир на українську землю», — наголосив він.

Щодо економічної співпраці, то Мальта може стати хабом для українських аграріїв для постачання продукції до Північної Африки і відкрити нові можливості для української металургійної галузі, вважає Петро Порошенко. Він також повідомив про готовність України відкрити на Мальті центр компанії «Антонов», що значно сприятиме розвитку української авіаційної індустрії.

Марі-Луїз Колейро-Прека зазначила, що між нашими країнами існують значні можливості щодо розвитку підприємництва в різних галузях, зокрема в розвитку інфраструктури, морських перевезень. При цьому вона зосередила увагу на можливостях співпраці між Україною як країною Східної Європи та Африканським контентом за участі Мальти як великого морського транспортного хабу. А Петро Порошенко повідомив, що наша делегація привезла до Валетти пропозиції щодо спільних українсько-мальтійських бізнес-проектів у різних галузях.

Під час переговорів віч-на-віч між президентами України та Мальти Петро Порошенко зазначив, що головування цієї країни в Євросоюзі було надзвичайно ефективним для України. Оскільки саме в цей час Європарламент підтримав безвізовий режим ЄС для громадян України, а Рада Євросоюзу також проголосувала за це рішення.

«Завдяки безвізовому режиму більше українців зможуть приїхати на Мальту для вивчення англійської мови», — наголосив Петро Порошенко. Він також назвав це рішення «не просто можливістю вільно перетинати кордони, а й історичним поверненням України до Європи». А Марі-Луїз Колейро-Прека заявила, що її країна й надалі робитиме все можливе для поліпшення взаємодії між Україною та Євросоюзом.

Перебуваючи на Мальті, Петро Порошенко віддав шану військовим, які загинули у Першій та Другій світових війнах. Він встановив вінок до підніжжя Військового меморіалу і вшанував пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Оксана КРАМАРЧУКдля «Урядового кур’єра»