Малим виноробним підприємствам хочуть спростити отримання ліцензій

logo


У Верховній Раді зареєстровано проект закону №6693 від 12.07.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарніх вин і натуральних медових напоїв». Про це йдеться на сайті ВР.

Народний депутат від БПП Роберт Горват на своїй сторінці в Facebook зазначив, що для отримання ліцензії на виробництво вина сьогодні потрібно подати близько 160 дозвільних документів. У зв’язку з цим, є необхідність в прощення цієї процедури, по крайней мере, для малих виробництв виноробної галузі.

За основу пропонується взяти декларативний принцип.

«Після прийняття цієї законодавчої ініціативи винороби, які виробляють вино з власного винограду, зможуть отримати ліцензію на виробництво без проходження атестації. Деталі будуть озвучені завтра під час презентації в Торгово-промисловій палаті України», — пояснив нардеп.

Нагадаємо, за словами експерта, директора з маркетингу компанії Eastern Beverage Trading О.Безуглого, ринок українського вина дуже перспективний.

Зокрема, в нашій країні поступово розвиваються якраз невеликі виробники вина.

Згідно з інформацією Мінагрополітики, в Україні 45 тис. га виноградників і потенціал збільшення площ оцінюється в 300 тис. га. Врожайність зросла з 30 ц/га в період УРСР в поточних 100 ц/га.

В Україні поступово розвиваються невеликі виробники вина, сортів винограду і комбінацій купажів стає все більше.

Українське вино дуже привабливе за ціною і якість продукції поліпшується.

Не варто забувати також про українських винах, які можна включити в унікальну спадщину. Чого тільки варта лінійка кріплених і десертних вин «Коктебель» — «Мадера», «Мускат», «Кагор», які завоювали десятки нагород на світових конкурсах», — розповів він.