Ляшко розкритикував ідею запровадження податку на виведений капітал

logo


Лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що ідея запровадження податку на виведений капітал є привабливою лише на перший погляд, однак у перспективі таке рішення матиме негативні наслідки для економіки.

Як повідомляє прес-служба Радикальної партії, запровадження податку на виведений капітал, замість податку на прибуток стало одним із важливих питань, яке сьогодні представники бізнесу обговорювали з керівництвом держави на зустрічі у Києві.

“Ця ідея приваблива лише на перший погляд. Бо замість того, щоб цілеспрямовано стимулювати розвиток промисловості, малого й середнього підприємництва та інновацій податок на виведений капітал дозволить близько 1 000 підприємствам – найбільшим платникам податку на прибуток – не сплачувати до бюджету понад 40 млрд грн на рік”, – заявив ЛЯшко.

Політик також наголосив, що податок на виведений капітал (ПнВК) стане “поблажкою для великого бізнесу, а не стимулом для малого”.

“Майже 90% податку на прибуток, який приносить до держбюджету понад 50 млрд грн на рік, сплачують 1 000 великих і дуже великих підприємств. Саме для них буде вигідний ПнВК – для тютюнових, горілчаних, кондитерських, торговельних, аграрних, сировинно-видобувних та інших великих підприємств і монополістів. Інші 278 000 платників податку на прибуток, на яких приходиться менше 10% його сплати до бюджету, фактично не відчують позитиву від ПнВК”, – підкреслив політик.

При цьому Ляшко звернув увагу, що ПнВК дасть податкові поблажки всім великим підприємствам незалежно від виду діяльності.

“Це неправильно з економічної точки зору! В якій країні держава замість малих і середніх виробничих та науково-дослідницьких підприємств підтримує великі торгівельні мережі, сферу послуг та інші допоміжні види діяльності? Розпорошуючи і без того дефіцитні ресурси на непромислові галузі ми не зробимо ні реіндустріалізації, ні інноваційного прориву! “Завдяки” ПнВК отримаємо консервацію нинішньої неефективної сировинної та монополізованої структури економіки замість її радикальної модернізації”, – сказав лідер політсили.

Ляшко також нагадав, що командою Радикальної партії запропоновано законодавство про індустріальні парки (законопроекти №2554а-д та 2555а-д), а також про 3-річну розстрочку імпортного ПДВ (№6514) та зняття ввізних мит (№5276) з усього виробничого обладнання.

“Це кардинально інший підхід – по-перше, податкове стимулювання тільки нових інвестицій із збереженням існуючої податкової бази. По-друге, ставка на промисловість і науково-дослідницьку діяльність, тобто на “нову економіку” і “економіку знань”. По-третє, відсутність загрози фіскального колапсу чи ризиків втрати масштабних податкових надходжень до держбюджету”, – наголосив Ляшко, закликавши уряд не підтримувати податок на виведений капітал, а “підтримати значно більш досконалий та корисний для країни комплекс ініціатив Радикальної партії”.

Завданням податкових новацій має бути не звільнення великого бізнесу від податків, а дати потужні інвестиційні стимули для створення нових виробництв і робочих місць, – резюмував політик, додавши, що на це спрямовані складові Антикризового плану розвитку економіки, який був запропонуваний Радикальною партією.