Лідера «Опоблоку» Бойка тримають на гачку, – експерт

logo


Часткова відповідь на запитання: чому досі немає кримінального переслідування лідера «Опоблоку» щодо так званих «вишок Бойка» – його тримають на гачку. Він потрібен як потенційний спаринг-партнер для Порошенка на президентських виборах.

Таку думку сайту «24» висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко. За його словами, зараз ГПУ витягла тему з «вишками Бойка», щоб поставити «Опоблок» на місце після провокацій 9 травня.

Читайте також: Вибори наближаються: хто може стати наступним Президентом України?

Склалася двоїста ситуація: покарати Юрія Бойка треба. Цього вимагає політична справедливість, громадська думка. Але політично Бойко потрібен. Його тримають на гачку. Він потрібен як потенційний спаринг-партнер для Порошенка,– зазначає експерт.

Водночас, зауважує Фесенко, наскільки серйозні підстави для притягнення Бойка до кримінальної відповідальності, можуть точно сказати юристи. Сьогодні достеменно невідомо, чи ставив Бойко особисто підписи, чи причетний до махінацій з буровими вишками, які державна компанія «Чорноморнафтогаз» придбала в 2011 році. З виконавцями, за його словами, простіше. А вийти на головну фігуру – це питання, чи є зачіпки.

Але, наголошує він, у громадській думці Юрій Бойко – головний фігурант у «справі вишок». І суспільство йому вже винесло вирок.

На думку Фесенка, сьогодні ГПУ знову підняла тему з «вишками Бойка» через провокації, які влаштував «Опоблок» на День Перемоги.

«ГПУ вирішила, що «Опоблок» треба поставити на місце. Тому що 9 травня фактично була відверта спроба ідеологічного і політичного реваншу «Опоблоку», який хотів показати силу. Тому використовують інструмент загрози реалізації кримінальних справ по Бойку», – вважає політолог.

Нагадаємо, державна компанія «Чорноморнафтогаз» у 2011 році придбала дві самопідіймальні бурові установки по 400 мільйонів доларів за кожну. За даними журналістів, підставні британська та латвійська фірми, що виграли тендери на поставку вишок, завищили їхню реальну вартість на 150 та 180 мільйонів доларів. Вишки були продані тоді, коли Бойко був міністром палива і енергетики і курував НАК «Нафтогаз-Україна».

Святкування 9 травня у Дніпрі переросло у масову бійку. Сутички виникли між колоною «Опозиційного блоку», яку очолив колишній регіонал Олександр Вілкул, та ветеранами АТО.