Квитанцій не буде: ЖЕКи переходять на новий вид розрахунків

logo


Житлово-експлуатаційні контори розпочнуть надавати квитанції за комуналку в електронному вигляді.

Про це сказано в законопроекті №7270 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів”, пише Народна Правда з посиланням на Політеку.

У документі зазначено, що виконавець повинен буде безпосередньо або через організацію, що приймає платежі від населення, виставити споживачеві електронний рахунок (інвойс), вказавши в ньому всю необхідну інформацію для оплати послуги.

Відзначається, що паперові квитанції вже можна буде і не розсилати. Але їх можна буде роздрукувати на вимогу користувача.

Інформувати українців про рахунки на електронній квитанції будуть “через прикладний програмний інтерфейс”. Тобто це можливі мобільні додатки і веб-сайти.

У законопроекті наголошується, що зміст електронного інвойсу та порядок надання в ньому інформації повинен буде розробити і встановити для постачальників Нацбанк.

Нагадаємо, згідно із законом “Про житлово-комунальні послуги”, ухваленим ВР 9 листопада, споживачі сплачуватимуть лише за фактично надані комунальні послуги.

Нагадаємо, кияни отримають квитанції за опалення з неочікуваними цифрами. У жовтневих рахунках будуть вказані результати перерахунку за минулий опалювальний сезон. Сума може бути як з позначкою “плюс” (доплата), так і “мінус” (переплата).

Додамо, 9 листопада, 262 українські парламентарі остаточно ухвалили законопроект №1581-д “Про житлово-комунальні послуги”. Нардеп Олена Бабак з фракції “Самопоміч” зазначила, що згідно прийнятого закону, з 1 січня 2019 року споживачі платитимуть штраф в розмірі однієї сотої відсотка за кожний день прострочення оплати житлово-комунальних послуг.

Крім того, борги за послуги ЖКГ не завадять киянам отримати субсидії. Разом з тим, такі борги не можуть бути занадто великими.

Нагадаємо також, що в Кабміні змінили правила надання субсидій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.