Курченко експортує з РФ металопродукцію, вироблену в ОРДЛО

logo


Олігарх Сергій Курченко експортував у червні-серпні з Росії металопродукцію вартістю майже 71 млн доларів, яку виробили підприємства на окупованій території Донбасу.

Про це свідчать дані митних декларацій, які є в розпорядженні LIGA.net.

Йдеться про підконтрольну Курченку компанію «Газ-Альянс» з Нижнього Новгорода. Вона експортує з Росії чавун і іншу металопродукцію, вироблену на металургійних підприємствах, які в лютому-березні цього року були захоплені бойовиками в ОРДЛО.

Так, наприкінці червня «Газ-Альянс» почала експорт готової продукції, виробленої, зокрема, на Єнакіївському металургійному заводі, який входить до групи «Метінвест» Ріната Ахметова та Вадима Новинського.

Спочатку ця продукція вивозиться з окупованих територій до Росії південно-осетинської компанією «Внєшторгсервіс», в управлінні якої знаходяться захоплені бойовиками підприємства на Донбасі. Після чого продукція переоформляється на «Газ-Альянс», яка безпосередньо здійснює експортні операції.

При цьому в митних деклараціях не вказані пункти поставки товару, а також країни призначення і покупці.

Компанія «Газ-Альянс» експортує гарячекатані і ковані прутки, а також нелегований чавун. З червня по вересень на експорт було поставлено близько 121 тисячі тонн чавуну на суму 34,9 млн доларів, а також близько 86,8 тисяч тонн прутків на суму 35,7 млн.

Також «Газ-Альянс» продовжує поставляти на експорт в треті країни вивезений з Донбасу антрацит. З березня цього року обсяг таких поставок склав 142 тисячі тонн на 10 млн доларів.

В усіх експортно-імпортних операціях «Газ-Альянс» працює у зв’язці з «Внєшторгсервісом». Загальний оборот цих компаній з початку їх діяльності (з середини березня 2017 року) склав 222,6 млн доларів, з урахуванням поставок руди на металургійні заводи в ОРДЛО.

Єдиним власником «Газ-Альянсу» є маловідомий Володимир Ликов. Він же володіє московським ТОВ «Петра Ойл», створеним у 2014 році.

Ця структура у 2016 році викупила (через київський офіс ДП «Союз реалізаторів») у державного «Укрексімбанку» право вимоги боргу в розмірі 236 млн грн у структур Сергія Курченка — «ВЕТЕК Медіа Інвест» і «Ілоніт ТВ».

Борг утворився у 2013 році після отримання структурами Курченко кредиту в 160 млн доларів на покупку медіагрупи UMH у екс-глави Адміністрації президента Бориса Ложкіна. Після викупу права вимоги боргу структури Курченка — «Петра Ойл» з одного боку і «ВЕТЕК Медіа Інвест» і «Ілоніт ТВ» з іншого — уклали мирову угоду. Таким чином, Курченко через «Петра Ойл» позбувся великого боргу перед держбанком.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.Читайте также: