Криворіжсталь хоче вивести бізнес із заготівлі лому на аутсорсинг

logo


Металургійний комбінат АрселорМіттал Кривий Ріг (АМКР) планує вивести в аутсорсинг процес ломозаготовки в копровому цеху підприємства.

Про це заявив керівник проектів і програм технічної адміністрації АМКР Олександр Зозуля, пише  UAprom.

«Все ще починаємо спроби розглянути висновок на аутсорсинг цей бізнес», — сказав він.

За словами Зозулі, після закриття мартенівського цеху після 2020 року перед підприємством постане питання закупівлі металобрухту на вільному ринку, оскільки «мартен дає 100 тис. т в рік оборотного скрапу».

«Він дешевше, ніж магазинний. Взагалі, зараз лом — це як сировину Роттердам +, коштує близько $220-230/т. Більш того, з точки зору ломозаготовки — це не зовсім прозорі схеми, ми несемо витрати, щоб приймати цей лом у постачальників. Але ми не знаємо, де вони його беруть, на яких полустанках. Плюс проблема засмічення скрапу в середньому 2% «, — зазначив він.

Також керівник проектів повідомив, що на меткомбінат вже приїжджали такі американські компанії, як Fenix і Harsco, вивчали можливість взяти в аутсорсинг копровий цех, але АМКР не підійшли запропоновані ними умови.

«Це пов’язано з тим, що копровий цех знаходиться далеко від конвертерного цеху. Тому логістика вбиває всю маржу. Нам було не вигідно, лом перетворювався в золотий», — зазначив Зозуля, додавши, що зараз комбінат заготовляє лом самостійно.

У той же час він додав, що АМКР рік тому організував додатковий четвертий ділянку на території переробки прокатних відходів.

АрселорМіттал Кривий Ріг (Криворіжсталь) — найбільше підприємство гірничо-металургійного комплексу України з повним металургійним циклом.

Включає наступні виробництва: коксохімічне, гірничо-збагачувальне, шахтоуправління з підземного видобутку руди і металургійне. У свою чергу, металургійне складається з аглодоменного, сталеплавильного і прокатного переділів.

Крім того, підприємство спеціалізується на виробництві арматурної сталі і катанки зі звичайних і низьколегованих марок сталей, а також виробляє агломерат, концентрат, кокс, чавун, сталь, сортовий і фасонний прокат, доменний шлак.

Відзначимо, що 2007-му році комбінат перейшов до складу корпорації АрселорМіттал (ключовий співвласник — англійський бізнесмен індійського походження, мільярдер Лакшмі Міттал).Читайте также: