Країни ЄС активно закуповують український ріпак

logo


Згідно з прогнозами аналітиків Oil World, за підсумками серпня–вересня 2017 року країни ЄС помітно збільшать закупівлі насіння ріпаку, в порівнянні з рівнем аналогічного періоду роком раніше.

Україна майже вдвічі збільшила запаси ріпаку
Врожайність соняшнику та сої значно відстає від минулорічної

Про це пише «АПК-Інформ».

При цьому досить активно ведеться імпорт олійної з України, обсяги якого в зазначений період можуть досягти 0,9–1 млн тонн проти 0,58 млн тонн, закуплених в серпні–вересні 2016 року.

Також уточняється, що, за попередніми даними митної статистики, за перші 12 тижнів нового сезону країни ЄС законтрактували близько 0,7 млн тонн насіння ріпаку/каноли.

Що стосується 2016/17 МР, то за його підсумками країни ЄС закупили на зовнішніх ринках 5 млн тонн насіння ріпаку, велика частина з яких — 3,1 млн тонн — була відвантажена з Австралії. Експорт олійної з Канади збільшився до 0,7 (0,4) млн тонн, тоді як поставки з України збереглися практично на рівні попереднього сезону — 1 (1,1) млн тонн.

При цьому прогнозується, що в 2017/18 МР імпорт насіння ріпаку країнами ЄС скоротиться до 3,05 млн тонн — мінімального показника за останні три роки.

Нагадаємо, українські аграрії завершили сівбу озимого ріпаку.Читайте также: