Косюк та Веревський помирились заради потрібних один одному правок у бюджет-2018

logo


 Проголосовані парламентом зміни в Податковий кодекс України в рамках законопроекту  №6776-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» завдадуть значного  удару по товаровиробниках і збільшать прибутки  великих агрохолдингів. Про це свідчить аналз  документу. Нагадаємо,  вчора парламент проголосував проект бюджету на 2018 рік. 

Так,  у документі міститься, зокрема, поправка 180,  яка  «з 1 березня 2018 року запроваджує звільнення від  оподаткування ПДВ операції з  вивезення у митному режимі  експорту технічних культур товарних позицій 1201, 1205 та 120600 згідно з УКТ ЗЕД». Треба сказати, що  в першому читанні правка була скасована.  Однак під час другого – її  повернула голова податкового та митного  комітету Ніна Южаніна. Її доповнює  і інша правка —  182.

AgroPolit.com попросив прокоментувати ці зміни в.о. голови  аграрного комітету Олександра Бакуменка,  який своїм голосом також підтримав таку цю правку. Але він  лише відмахнувся і не надав коментаря.

Цікаво, що дану поправку проголосували депутати двох ворогуючих бізнес-груп – «птахівників» (читай – МХП) та «олійників» (Кернел). Як відомо, останнім часом вони «роздирали»  парламент своїми підкилимними «війнами» за прямі бюджетні дотації. Більше про  це можете прочитати тут.

Як  твердить співрозмовник AgroPolit.com з БПП, така тандемність за це голосування показує, що ці групи взяли на час бюджету тайм-аут  і провели між собою «бартер в голосуванні» за взаємовигідні один для одного поступки.

Так, група «птахівників» отримала голоси  від колег-«олійників» за невключення у Податковий кодекс поправок,  які мали б ліквідувати з  1 січня 2018 року єдиний податок четвертої групи для птахівників, та недопустили змін у закон про розподіл  державної сільгосппідтримки шляхом уточнення поняття «птиця»,  куди її автори забули включити «м’ясо птиці» (компенсації на здані об’єкти  в рамках прогарами підтримки тваринництва у такому разі у МХП не було б). Натомість «олійникам» не заважали провести вигідну для них правку 180  і 182, які збивають  внутрішню закупівельну ціну на олійні та технічні культури для товаровиробників.Читайте также: