Комуналка в Україні: українці будуть платити за двох

logo


Дисциплінованим споживачам не доведеться “платити за сусіда”, оскільки якщо квартира відмовляється надавати покази квартирного лічильника на гарячу, холодну воду або тепло, платити все одно доведеться, але за нормативом. У містах, де більшість будинків обладнана тепловими лічильниками – платитимуть за усередненим показником споживання в місті.

При цьому, висловила впевненість, координатор житлових програм “Опори” Тетяна Бойко діючі зараз нормативи завищені. Насправді ж українці, в середньому, витрачають навіть менше, ніж передбачено нормою, пише “Народна Правда” з посиланням на facenews.

Якщо багатоповерхівка обладнана будинковим лічильником на тепло, то його показання ділять між усіма квартирами, виходячи з загальної площі житла. Якщо ж частина квартир має персональні лічильники, вони платити тільки по власному лічильнику та ще й за обігрів загального під’їзду.

Раніше квартири з індивідуальними лічильниками не подавали покази й не платили, але будинковий лічильник все одно враховував використані ними Гкал. Тому й платити за жадібних сусідів доводилося власникам квартир, які мають лічильники.

Цього ж року, якщо виявиться, що в квартирі зірвана пломба на лічильнику або ж власник відмовляється подавати свідчення, платити доведеться за середнім показником споживання.

У Кабміні заявили, що навели порядок в системі розрахунків для таких випадків. Параллельно з цим уряд прийняв рішення скоротити нормативи. Таке рішення дозволить менше витрачати на субсидії. Знижки покривають комунальні послуги тільки в межах соціальних норм, а за решту потрібно платити самостійно і повну вартість.

Нагадамо, борги за послуги ЖКГ не завадять киянам отримати субсидії. Разом з тим, такі борги не можуть бути занадто великими, тому в КМДА повідомили умови, за яких боржник може претендувати на допомогу держави.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко заявив, що не бачить  підстав для перегляду цін на газ для населення і тарифів на житлово-комунальні послуги.   На думку віце-прем’єра, це підтверджує і заява НБУ про те, що сьогодні інфляційні тенденції в Україні є нормальними.

А в ЄС нагадали про важливість зміни законодавства про ЖКГ. У заяві представництва Європейського Союзу в Україні йдеться про те, що ЄС закликає Верховну Раду прийняти пакет законів, необхідних для створення Фонду енергоефективності та отримання фінансування від ЄС для його роботи