Компанії Гонтаревої дозволили викупити пенсійні фонди у французького УкрСиба

logo


Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) дозволила групі Інвестиційний капітал Україна (ICU) придбати компанію з управління активами – адміністратора пенсійних фондів УкрСиб Кепітал Менеджмент.

Відповідне рішення регулятор схвалив 14 липня, зазначено на сайті НКЦПФР.

Зокрема, набудуть істотну участь у французькій КУА співвласники ICU Костянтин Стеценко та Макар Пасенюк.

До 2014 року співвласником і головою ради директорів групи ICU була Валерія Гонтарева, яка відмовилася від власності після затвердження на посаду голови Національного банку України.

ICU досягла домовленості про покупку УкрСиб Кепітал Менеджмент у червні 2017 року. Ціна угоди не розголошується.

Компанія з управління активами групи УкрСиббанку – УкрСиб Кепітал Мендежмент – заснована у 2013 році. Під керуванням адміністратора знаходилося чотири корпоративних інвестиційних фонди і недержавний пенсійний фонд. Загальний обсяг активів під управлінням КУА станом на 1 квітня 2017 року складав майже 695 млн грн.

Цією покупкою ICU планує зміцнити позиції на ринку управління пенсійними фондами напередодні пенсійної реформи в Україні.

Нагадаємо, до 2017 року ICU була основним гравцем на ринку державних облігацій. Згідно рейтингу ІА Cbonds, група ICU 8 років поспіль зберігала лідерство за сумарною кількістю угод на біржовому та позабіржовому ринках (частка в торгах 34,7%), та утримувала 2-е місце за обсягом угод (24,75%).Читайте также: