Картка чи готівка. Як витрачати менше

logo


https://youtu.be/sst4JwA4UHE

Безготівковий розрахунок міцно увійшов в наше повсякденне життя. Для держави – це означає перехід з тіньової економіки в прозору, для Нацбанку  –  зниження витрат для використання готівки. Українці активніше користуються безготівковими розрахунками, а отже, виводять з тіні мільярди гривень. До того ж, користуватися карткою зручно та безпечно.

Небезпека полягає у тому, що вкрадену готівку, вам ніхто не поверне. Якщо ж поцупили картку – її можна заблокувати.

Зняти гроші в банкоматі можливо лише з введенням pin-коду. Якщо на додаток до цього у вас на карті визначити правильні ліміти на операції в інтернеті, отже ви нічим не ризикуєте, нічого статися не може з вашими грошима. Але важливо вчасно повідомити банк про загублену картку – каже Андрй Мойсеєнко, заступник голови правління банку Кредит Дніпро

Розвиток інтернет-торгівлі зробили Україну європейським лідером за темпами росту безготівкового розрахунку. За прогнозами Нацбанку ще за 3 роки частка безготівкових платежів в країні сягне 55%. Державі це лише на користь, адже чимало коштів витрачається на утримання паперових грошей. До того ж, активізація безготівкових розрахунків знижує рівень корупції в країні.

Читайте: Злочинці до смерті закатували програміста через код банківської картки

Втім, у процесі відмови України від кешу не все йде до ладу. Карткові термінали встановлені далеко не всюди. Приміром, карткою не вдасться розрахуватися в більшості таксі, терміналами не обладнані невеличкі магазини та ринки. Якщо в Києві на мільйон жителів їх припадає 11 тис., то в регіонах – в 5 разів менше. Тож готівку на повсякденні витрати таки доветься знімати. А ще психологи застерігають – розраховуючись карткою, ми не відчуваємо грошей, а отже підсвідомо витрачаємо більше.

Раніше ми писали про те, як убезпечити від шахраїв накопичення на банківських картках

Опубліковано Вересень, 15 в 11:14

2017-09-15