Як в Україні роблять енергію з вітру і сонця та в чому вигода

logo


За неповний рік потужності альтернативної енергетики в Україні зросли удвічі. Галузь залучила понад €300 млн інвестицій, що окупляться за 5-6 років.

Сумарно сонячні і вітрові станції виробляють понад  400 мегават електроенергії на рік. Це лише половина потужності одного атомного реактора.

Але, на відміну від АЕС, вітряки і сонячні модулі екологічно і технічно безпечні. Ними можна легко маневрувати. Наприклад, включати зелену станцію у пік споживання. Держава сприяє розвитку альтернативної енергетики.

У планах: збільшити її частку на енергоринку вдесятеро – до 10%.

В Україні вітрова енергетика у промислових обсягах розвивається лише 5 років. Подібні станції працюють у Донецькій, Запорізькій і Херсонській областях. Та найкращий вітер, за дослідженнями фахівців, на Миколаївщині.

Дивіться: Гірське повітря в авто за $130 – техно-новинка очищувач

Тут на березі Чорного моря завжди дме вітер. Сьогодні  він розігнався до 13 м/с. Але для вітряка це не дуже швидко. Він працює при поривах до 25 м/с.

З альтернативних джерел енергії в Україні, 80 % – це сонячні електростанції.

Будівництво одного вітрогенератора коштує до 5 млн грн, а сонячної станції на 30 мегаватт – вшестеро дорожче (30 млн). Інвестиції окуповуються за 5-6 років. Держава сплачує виробникам зелений тариф, він вище собівартості і прив’язаний до євро. Якщо обладнання українське, ще 10% надбавки. Такі відносини взаємовигідні.

У планах влади до 2030 року збільшити темпи вдесятеро, коли інженери винайдуть маленькі і водночас потужні накопичувачі електроенергії.

До слова, Факти писали, які тарифи на електроенергію в Україні.

Опубліковано Грудень, 06 в 15:55

2017-12-06