Як отримати гроші за зекономлену субсидію

logo


Уряд прийняв рішення продовжити до 1 листопада термін подачі українцями заяв на проведення монетизації частини невикористаної субсидії. Таке рішення ухвалили на засіданні Уряду в середу, 13 вересня.

Про це повідомляє “Народна правда” з посиланням на Урядовий портал.

Глава Мінсоцполітики Андрій Рева на засіданні Уряду роз’яснив, що відповідно до діючого положення термін подачі заяв на виплату зекономленої  частини субсидії закінчився 1 вересня. Але громадяни через певні обставини, що завадили їм  подати заяви у встановлений строк, у своїх зверненнях до відомства та на “гарячу лінію” Мінсоцполітики просять цей термін подовжити.

Як відомо, монетизація субсидій – це певна премія від держави тим громадянам, котрі змогли завдяки заходам енергоефективності зекономити державні кошти. Тож держава прийняла рішення виплатити їм це як бонус.

Також Мінсоцполітики в проекті постанови Кабінету міністрів України просило врегулювати питання впливу заборгованості за житлово-комунальні послуги на рішення про нове призначення субсидії.

Наразі субсидія не призначатиметься на новий період, якщо субсидіант має прострочену понад два місяці заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуг, поки  заборгованість не буде погашено.

Як зазначив Андрій Рева, є випадки, коли громадяни в судовому порядку оскаржують  суму заборгованості, що була виставлена надавачем послуги,  і відмовляються сплачувати цю заборгованість.

Тому урядом було прийнято рішення, що до ухвалення судом рішення  по суті, розмір заборгованості, яка оскаржується, не братиметься до уваги, а субсидія буде призначатися на наступний період.

Нагадаємо, в Міністерстві соціальної політики заявили, що сподіваються на скорочення кількості отримувачів субсидій. Там вважають, що різке зростання тарифів на комуналку зупинилося, а також  доходи українців виросли.

Нагадаємо, в Кабінеті міністрів України вирішили змінити період нарахування субсидій для власників помешкань з індивідуальним опаленням. Якщо в попередні роки для цієї категорії домогосподарств опалювальний сезон починався із 1 жовтня і тривав по 30 квітня, то відтепер його скорочено на місяць – із 15 жовтня по 15 квітня.

Нагадаємо, отримувачів субсидій в Україні очікує неприємний сюрприз. В новому опалювальному сезоні суттєво скорочені норми споживання енергоносіїв – Уряд скоротив соціальні нормативи, і тепер українцям доведеться або платити більше, або ще більше економити.