Існування якихось необлікованих земель за межами населеного пункту — це правовий нонсенс, — громадський експерт

logo


Нас дурять, говорячи, що нібито землі є за межами населеного пункту і їх розпорядником є органи держави. Розпорядник — це ще не власникВласниками земель є територіальні громади.Про це пише громадський експерт з питань місцевого самоврядування Ольга Бистрицька на своїй сторінці у Facebook.МОЯ УЛЮБЛЕНА ТЕМА: «ЗЕМЛЯ В МЕЖАХ І ЗА МЕЖАМИ НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ»??Знаходжу випадково «ГЕОПОРТАЛ адміністративно-територіального устрою України.І знову беремо Конституцію України. А як без неї??? Засновницький договір народу про створення держави — України! Народний статут))) Отже:Стаття 133. КУ Систему адміністративно-територіального устрою України складають:- Автономна Республіка Крим,- області,- райони,- міста,- райони в містах,- селища і- села. відповідно є адміністративно-територіальними одиницями.

СІМ РІВНІВ!!! Звертаю увагу, що РАДИ — міські, районні в містах, селищні, сільські НЕ ВІДНОСЯТЬСЯ до системи адміністративно-територіального устрою України.Зверніть УВАГУ на два фото з ПОРТАЛУ: на одному ми бачимо межі Володарської селищної ради (Київщина), на іншому межі смт. Володарка.Так як смт. Володарка є Адміністративно-територіальною одиницею, то чим є СЕЛИЩНА РАДА?????? Цікаво так?)))

Селищна рада є органом місцевого самоврядування і ніяк не може бути Адміністративно-територіальною одиницею! Логічно?»Орган місцевого самоврядування як організаційно самостійний елемент системи місцевого самоврядування, що утримується за рахунок коштів бюджетів місцевого самоврядування районних, обласних бюджетів і являє собою колектив громадян України, депутатів місцевої ради або службовців органів місцевого самоврядування, заснований у встановленому законом порядку для виконання завдань та функцій місцевого самоврядування, наділений з цією метою відповідними владними повноваженнями, які реалізуються у визначених законом правових та організаційних формах в інтересах відповідної територіальної громади (територіальних громад)» — пояснює В. В. Кравченко у співавторстві з М. В. Пітциком. На мій погляд чудове пояснення!))) Все зводиться до ГРОМАД.

Територіальна громада — «жителі, об’єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об’єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр».Основними її ознаками є спільна територія існування, наявність спільних інтересів місцевого значення, соціальна взаємодія членів громади у процесі забезпечення цих інтересів, психологічна самоідентифікація кожного члена з громадою, спільна комунальна власність, сплачування комунальних податків.

Стаття 140 Конституції України: Місцеве самоврядування є правом ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ — жителів:- СЕЛА чи добровільного б’єднання у СІЛЬСЬКУ ГРОМАДУ жителів КІЛЬКОХ СІЛ,- СЕЛИЩА та- МІСТА- самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Кажуть, що Конституція мало, що роз’яснює….потрібне ширше поняття, тощо. А що не зрозуміло по ТГ?Територіальні громади є:- села;- кількох СІЛ;- селища;- міста. І крапка.Населений пункт — населене місце, первинна одиниця розселення людей у межах однієї забудованої земельної межі (городище/град), МІСТО, містечко, СЕЛИЩЕ міського типу, СЕЛО, хутір, станиця та ін.).

Отже, НАСЕЛЕНИЙ ПУНКТ — це адміністративно-територіальна одиниця, в якій місцеве самоврядування здійснюється ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ГРОМАДОЮ через органи місцевого самоврядування — РАДИ.

І тепер у мене виникає питання….Я можу помилятись. Та хіба нас не дурять?Коли брехливо і цинічно вішають «лапшу», говорячи, що нібито землі є за межами НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ і їх розпорядником є органи держави. Розпорядник — це ще не власник.

Стаття 142 Конституції України. Матеріальною і фінансовою ОСНОВОЮ місцевого самоврядування є РУХОМЕ і НЕРУХОМЕ МАЙНО, ДОХОДИ місцевих бюджетів, інші КОШТИ, ЗЕМЛЯ, природні РЕСУРСИ, що є У ВЛАСНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД сіл, селищ, міст, районів у містах, А ТАКОЖ об’єкти їхньої СПІЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Тому підсумовуючи вищевказане…..власником РУХОМОГО і НЕРУХОМОГО МАЙНА, ДОХОДІВ місцевих бюджетів, інших КОШТІВ, ЗЕМЛІ, природних РЕСУРСІВ, що знаходяться в адміністративно-територіальній одиниці — смт. Володарка — є ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА.І навіть те, що нібито за її «за межами», теж відноситься до власності ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ. А тепер пригадайте! Чи надавала тергромада право РОЗПОРЯДЖАТИСЬ своєю ВЛАСНІСТЮ органам держвлади?Нагадую, що будь-який нормативно правовий акт повинен відповідати Конституції, розширювати її поняття, але не вказувати нові — ті, що порушують конституційний лад та право всього народу!

Ольга Бистрицька

Коментарі