Інтерес до криптовалют може «підірвати» банківські системи — німецький банкір

logo


Джерело: vesti-ukr.com.  → Ключові теги: криптовалюта, валюта

Глава Центрального банку Німеччини Йенс Вайдманн заявив про те, що поширення цифрових валют становить загрозу для банківської системи і владі необхідно подумати, як “знизити інтерес громадян до цифрових валют”.

8869_22.jpg (75.13 Kb)

У своєму виступі на форумі Frontiers in Central Banking – Past, Present and Future у Франкфурті-на-Майні президент Бундесбанку відзначив ризики, які несе в собі поширення нових технологій для банківського сектора.

Йенс Вайдманн зазначив, що, в разі якщо громадяни зможуть миттєво переводити свої кошти в будь-яку офіційну цифрову валюту, це помітно підвищить ризики масового вилучення депозитів з банків в кризові періоди.

За його словами, головний виклик для центральних банків, швидше за все, буде полягати в тектонічних зсувах, викликаних поширенням цифрових технологій.

Цифровізація створить нові форми фінансового посередництва. І хоча це може бути позитивним фактором для економіки, центральні банки можуть зіткнутися з питаннями, які стосуються проведення монетарної політики в умовах, що змінилися.

Деякі експерти припускають, що створені на приватній основі цифрові валюти можуть повністю замінити традиційні валюти. Однак більш ретельний економічний аналіз показує, що такий розвиток подій є малоймовірним.

Як засіб обміну і одиниця обліку гроші схильні до істотного і розгалуженого впливу зовнішніх факторів, які альтернативні валюти навряд чи зможуть подолати. Я також досить впевнений в тому, що центральні банки можуть краще забезпечувати цінову стабільність, ніж будь-яке незмінне монетарне правило або алгоритм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Основні звички успішних бізнесменів

Проте, незважаючи на те що приватні цифрові валюти поки залишаються периферійним феноменом, експерти вже зараз закликають центральні банки до того, щоб задуматися над прийняттям нових технологій і випуском власних цифрових валют. Це означало б, що нефінансові корпорації і навіть звичайні громадяни отримали б доступ до активів центрального банку в формі цифрового балансу, який – на відміну від готівки – не вимагає серйозних витрат для зберігання.

“Однак те, що може здатися інтригуючим з точки зору технологій, також тягне за собою фундаментальні питання з приводу природи фінансової системи і нашої економіки в цілому. Якщо ми дозволимо населенню тримати на руках активи центрального банку, це зробить їхні ліквідні активи більш безпечними, бо центральний банк не може збанкрутувати”, – заявив глава Центробанку Німеччини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: