Індивідуальні підприємці сподіваються на передбачуваність податкових змін

logo


Спрощену систему оподаткування  варто зберегти, а ліміти оборотів фізичних осіб-підприємців, які перебувають на третій групі, збільшити із 5 до 10 мільйонів гривень. Таку пропозицію висловили парламентарії та підприємці під час панельної дискусії на міжнародній конференції «Індивідуальне підприємництво: нові драйвери зростання» за участі народних депутатів України, представників малого бізнесу, економістів. На конференції обговорювалися проблеми, заважають розвиватися підприємцям мікро- та малого бізнесу, самозайнятим особам і тим, хто будує бізнес у прямому продажі. 

«Спрощена система оподаткування муляє очі всім: і великому бізнесу, і «фіскалам».  Бо це робить вас незалежними», — сказала народний депутат Оксана Продан, звертаючись до учасників конференції. «Насправді єдиним рішенням, щоб ви могли працювати, є збільшення оборотів на спрощеній системі.  Однозначно обороти на третій групі повинні бути збільшені настільки, наскільки це можливо», — вважає депутат.

Зловживання спрощеною системою оподаткування з боку середнього та великого бізнесу дискредитують справжніх «спрощенців»,  переконана народний депутат України Тетяна Острікова. «І з цими зловживаннями повинен боротися компетентний орган, який повинен прийти на заміну податковій міліції і всім контролюючим органам, — фінансова поліція. Цей новий орган повинен чітко бачити, що це не окремі спрощенці, а наймані працівники одного великого холдингу. Чи одного великого інтернет-магазину», — заявила депутат у коментарі для «Голосу України».

Оксана Продан (ліворуч), Тетяна Острікова (в центрі). 

Індивідуальні підприємці, які працюють у сфері прямого продажу та перебувають на третій групі спрощеної системи, відчувають труднощі, оскільки до обороту включаються всі без винятку витрати – бонуси, витрати на організацію тренінгів тощо, пояснила Тетяна Острікова. Депутат вважає за доцільне поліпшувати загальну систему оподаткування двома шляхами: запровадження податку на виведений капітал та підвищення порогу для обов’язкової реєстрації платником ПДВ.

«Після ухвалення податку на виведений капітал відпаде потреба в мінімізації, і «спрощенець» може подивитись, порахувати і сказати: для чого мені бути на спрощеній системі і платити від обороту? Якщо я можу перейти на загальну систему і взагалі не сплачувати податок на прибуток – легально, законно, офіційно?» — коментує парламентарій.

Голова Ради директорів Української асоціації прямого продажу Томаш Мурас підкреслив важливість обговорення законопроектів, які безпосередньо впливають на малих підприємців, із бізнес-асоціаціями: «Часто автори законів хочуть зробити, як краще, але не помічають усіх наслідків. До однієї категорії потрапляють і власник комп’ютерного бізнесу, і жінка, яка продала дві помади. Тому важливо зрозуміти специфіку потреб бізнесу прямого продажу. Дивитися очима звичайного підприємця, як це вплине на його роботу».

Виступає Томаш Мурас.

«Для людей, які працюють у прямому продажі, найголовніший показник – передбачуваність. Коли закони змінюються надто часто і в несприятливий бік, це недобре для підприємців і для споживачів», — додав голова Світової федерації асоціацій прямого продажу Магнус Бреннстром.

Виступає Магнус Бреннстром. 

Оборот підприємців на спрощеній системі складає всього 7% сумарного обороту всіх підприємств України. В європейських країнах частка малого бізнесу у формуванні ВВП країни досягає в середньому 40 і більше відсотків, зазначали учасники конференції. Тому потенціал для створення середнього класу в країні величезний. Проте до змін готова менша частина суспільства, сказав економіст Валерій Пекар. «Які цінності наших громадян? Стабільність, порядок і щоб хтось усе робив «згори» – за це виступає половина.  Тих, хто готовий сам про себе піклуватися, хто цінує свободу, — 15 відсотків. Ми застрягли в середньовіччі, але 15 відсотків людей хочуть жити в сучасній країні», — навів цифри експерт.

Валерій Пекар.