ІнАУ просить президента, РНБО та інших роз’яснити методи застосування запроваджених проти інтернет-порталів санкцій

logo


Інтернет Асоціація України (ІнАУ), з метою неухильного виконання рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) та указу президента України від 15 травня 2017 року №133/2017 просить якнайшвидше надати роз’яснення про методи застосування запроваджених проти низки інтернет-порталів санкцій.

Про це йдеться в листі асоціації до президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, секретаря РНБО Олександра Турчинова, голови Служби безпеки України Василя Грицака, голови адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Леоніда Євдоченка, голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації Олександра Животовського.

«Чи на всіх операторів, провайдерів телекомунікацій, що надають послуги доступу до мережі Інтернет у рамках держави, поширюються вимоги заборони надання послуг доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів/сервісів, визначених у рішенні РНБО, чи такий вид обмежувального заходу (санкції) має виконуватися лише юридичною особою, зазначеною у відповідному пункті рішення», — запитує в листі ІнАУ.

Асоціація також цікавиться, якщо обмежувальний захід у вигляді заборони надання послуг доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів, визначених рішенням, стосується всіх операторів, провайдерів телекомунікацій, що надають послуги доступу до мережі Інтернет в Україні, то необхідно роз’яснити механізми виконання інтернет-провайдерами такого обмежувального заходу (санкції).

Окрім цього, ІнАУ просить назвати дату, з якої інтернет-провайдери зобов’язані здійснювати обмежувальні заходи, види та межі відповідальності інтернет-провайдерів, встановлені чинним законодавством України, за не виконання або неналежне виконання заборони.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко розширив персональні спеціальні економічні санкції на низку російський відомих IT-компаній і пов’язаних із ними українських юросіб, зокрема стосовно постачальників популярних ERP-систем ТОВ «1С», ТОВ «Корпорація «Парус», ЗАТ «Галактика Центр».

Згідно з указом президента №133 від 15 травня 2017 року, яким введено в дію відповідне рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня, у переліку компаній, що потрапили під санкції, також відомий розробник ПЗ у сфері розпізнавання ТОВ «ABBYY» та ТОВ «Абі Україна ЛТД».

Санкції також запроваджено стосовно російських ТОВ «Інталєв Україна» (Київ), ТОВ «Документ Менеджмент» (Москва), системного інтегратора АРО «Енвіжн Груп», ТОВ «Мастердата», АТ «Аскон».Читайте также: