Гройсман розраховує, що Рада цього тижня ухвалить закон про «маски-стоп»

logo


Прем’єр Володимир Гройсман розраховує, що ВР ще нинішнього пленарного тижня ухвалить законопроект щодо протидії тиску з боку правоохоронних та контролюючих органів на підприємців та заборону надмірного і неконтрольованого застосування сили під час слідчих дій.

Про це він заявив під час зустрічі з представниками основних бізнес-асоціацій України та підприємницьких об’єднань, відео з якої розміщено на сторінці глави уряду у Facebook.

“Ми напрацювали абсолютно системний, чіткий законопроект, де визначили конкретні, чіткі відповіді на припинення беззаконня, зловживань з боку правоохоронних органів… Є можливим ухвалити цей законопроект ще на цьому тижні”, — сказав Гройсман.

Так, за його словами, уже у вівторок документ можна включити в порядок денний сесії, у середу розглянути на засіданні профільного комітету, а у четвер, 16 листопада винести у сесійну залу парламенту.

Читайте також: Федерація роботодавців: Відтік кваліфікованих кадрів — проблема номер один

Як відомо, у вересні цього року в Києві відбулася велика нарада за участю Президента, Прем’єр-міністра, народних депутатів та керівництва Генеральної прокуратури. Однією з ініціатив, проголошених під час зустрічі, стала ініціатива «маски-шоу-стоп», покликана покласти край будь-яким проявам тиску силових органів на підприємців.

Продовженням цього діалогу став законопроект про протидію тиску на бізнес, розроблений спільно Міністерством юстиції, Міністерством внутрішніх справ, Секретаріатом Кабінету міністрів, Офісом бізнес-омбудсмена та іншими відомствами. Відповідний проект закону був зареєстрований у парламенті 10 листопада під № 7275.

Ключові новації документа – неприпустимість та недійсність доказів, отриманих під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації. Так само неприпустимими будуть докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника. Окрім того, документ запроваджує обов’язкову звуко- і відеофіксацію проведення обшуку. А докази, отримані у ході обшуку та не зафіксовані технічними засобами, визнаються неприпустимими.

Крім того, забороняється вилучення оригіналів фінансово-господарської документації, комп’ютерної техніки, серверів та мобільних телефонів суб’єктів підприємницької діяльності. Так само забороняється повторне порушення закритих кримінальних проваджень.Читайте также: