Голова МВФ не вважає криптовалюти загрозою для банків

logo


Біткойн та інші криптовалюти не несуть в собі загрози для світових центробанків і фіатних валют.

Таку думку висловила глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, передає «Інтерфакс-Україна».

Незважаючи на те, що в даний час вони є «занадто волатильними, занадто ризикованими, занадто енергоємними», з часом це може змінитися, заявила вона, виступаючи в Лондоні в п’ятницю.

«Багато криптовалют занадто непрозорі для регуляторів, деякі піддаються атакам хакерів, — зазначила Лагард. — Однак багато з цього обумовлено технічними проблемами, які можуть бути вирішені з часом».

«Ще якийсь час назад деякі експерти вважали, що персональні комп’ютери ніколи не будуть прийняті або що планшети будуть використовуватися тільки як дорогі кавові підноси. Тому, я думаю, не дуже розумно відкидати віртуальні валюти», — заявила вона.

Раніше глава американського банку JPMorgan Джеймс Даймон різко висловився щодо біткойнов, назвавши криптовалюту «шахрайством».

Заступник голови Європейського центрального банку Вітор Констанс заявив, що біткойн є не валютою, а «тюльпаном», провівши аналогію з 17-м століттям, коли в Нідерландах був відзначений короткочасний сплеск ажіотажного попиту на цибулини тюльпанів, що завершився крахом.

На думку Лагард, люди в якийсь момент почнуть віддавати перевагу віртуальним валютам, оскільки володіти ними стане «простіше і безпечніше, ніж банкнотами, особливо у віддалених регіонах, а також тому, що ці валюти можуть з часом стати більш стабільними».

Раніше повідомлялося, що правовий статус криптовалюти Bitcoin в Україні буде визначено до кінця вересня.