Газпром подав апеляцію у газовій суперечці з Нафтогазом

logo


7 листопада російський монополіст Газпром подав в апеляційний суд округу 356 Свеа (Швеція) заяву про оскарження проміжного (окремого) рішення арбітражу Стокгольма за позовом щодо контракту на поставки газу від 19 січня 2009 року і його часткове скасування.

Про це Газпром повідомив у своєму звіті, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Проміжне рішення було винесено 31 травня. Остаточне рішення у справі має бути винесено не пізніше 30 грудня 2017 року.

Остаточне рішення і щодо спору за контрактом на транзит газу між сторонами Стокгольмський арбітраж винесе не пізніше 28 лютого 2018 року, повідомляє монополіст.

Нагадаємо, що в червні 2014 року Газпром звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з Нафтогазу боргу за поставлений у 2013-2014 роках газ, а також грошових коштів за формулою «бери або плати».

Зі свого боку Нафтогаз звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з вимогами про зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого за ним природного газу за межами України.

Нафтогаз України і Газпром 31 травня 2017 року одержали окреме рішення Трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма за контрактом на поставку газу.

Суд відхилив вимоги компанії Газпром щодо принципу «бери або плати» при поставках природного газу Україні, на якому грунтувалася велика частина претензій Газпрому.

Стокгольмський арбітраж також скасував заборону на реекспорт газу і схвалив умову Нафтогазу про перегляд ціни на газ на ринкових умовах.

За даними НАК, суд, зокрема, кардинально переглянув формулу ціни в контракті на поставку газу між Нафтогазом і Газпромом, яка тепер залежить не від цін на нафтопродукти (газойль і мазут), а від ціни газу на ринку.

В кінці червня глава Газпрому Олексій Міллер заявив, що «за попередньою економічною оцінкою, відповідно до попереднього рішення Стокгольмського арбітражу стягнення з Нафтогазу на користь Газпрому перевищують $1,7 млрд».

Претензії Нафтогазу до Газпрому за транзитним контрактом складають $12,3 млрд в частині недопоставки і недоплати за послуги з транзиту через ГТС України у 2009-2016 роках. НАК хоче привести даний контракт у відповідність з європейським антимонопольним і енергетичним законодавством, зобов’язати Газпром надавати шиппер-коди.