«Газ перестав бути політичним зашморгом». Порошенко заявив про енергетичну незалежність

logo


Президент зазначив, що зараз ринковим товаром стає вугілля. 

Президент Петро Порошенко заявив, що енергоносії перестали бути політичним інструментом і перетворились на звичайний товар.

Про це повідомляє його прес-служба.

«І більше ніхто немає права шантажувати нас після того, як перший американський корабель (прибув до України) вчора, як реалізація моїх домовленостей з президентом США Дональдом Трампом щодо енергетичної безпеки нашої держави», — зауважив Порошенко.

Своєю чергою генеральний директор американської компанії Xcoal Ерні Трешер передав Порошенку та керівнику уряду Володимиру Гройсману символічний подарунок. Він презентував перше американське вугілля, яке вчора надійшло в порт «Південний» на Одещині з Пенсильванії (США).

«Забезпечена енергетична незалежність нашої держави. У 2016 році ми лише вчилися жити без російського газу, а сьогодні ми довели всьому світові, що ми здатні прожити (без нього). І газ перестав бути політичним зашморгом і почав бути звичайним товаром», — підкреслив Порошенко.

Нагадаємо, 13 вересня о другій ночі до морського порту «Южний» на Одещині прибуло перше вантажне судно Ocean Ambitious зі США з енергетичним вугіллям для державної енергогенеруючої компанії «Центренерго». На борту балкера — 62 тисячі тонн антрациту. Портовики вже приступили до розвантаження, стивідори планують розвантажити імпортний вантаж за три доби. З порту вугілля повезуть на ТЕС. 

Раніше повідомлялося, що українська компанія «Центренерго» розпочинає імпорт вугілля зі Сполучених Штатів. Перше судно з 85 тисячами тонн має прибути вже на початку вересня поточного року до Південного порту на Одещині. Відповідно до умов контракту, до кінця вересня прибуде наступні 120 тисяч тонн. Загалом до кінця 2017 р. на теплові електростанції буде доставлено близько 700 тисяч тонн американського вугілля.

Відзначається, що безупинне постачання вугілля американською компанією дозволить повністю функціонувати електростанції «Центренерго», що, своєю чергою, забезпечить стабільний осінньо-зимовий опалювальний сезон в 2017-2018 роках.

ВідеоНа Одещині почали розвантажувати першу партію американського енергетичного вугілляЧитайте также: