ФРУ заявляє про новий тип рейдерства щодо українських компаній

logo


ФРУ заявляє про новий тип рейдерства щодо українських компаній

 Федерація роботодавців України (ФРУ) заявила про появу в Україні нового типу рейдерства.

«З’явився новий тип рейдерства — громадські об’єднання, наприклад, «Міжнародний антикорупційний суд». Є таке громадське об’єднання, з надуманих причин вимагає кримінальних проваджень щодо підприємств, після чого розсилають відповідні звернення компетентним органам інших країн», — повідомив генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов на засіданні Кабінету Міністрів у середу.

Об’єднання діють так після того, як підприємства відмовляються від внесення членських внесків.

За словами Р.Іллічова, дотепер з таким типом рейдерства зіткнулися п’ять-сім українських компаній.

«Так, у ситуації з «Борщагівським хіміко-фармацевтичним заводом» були відправлені запити на всі лікарські служби, куди Україна експортує ліки, де написано, що підприємство є недобросовісним і випускає контрафакт. Наприклад, уже 30 днів заблокований експорт ліків до В’єтнаму», — зазначив він.

Він також акцентував увагу, що в таких випадках відсутні «механізми впливу і дуже складно довести, що підприємство — стабільне, виробляє якісну продукцію».

ПАТ «НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» входить до топ-20 найбільших фармацевтичних виробників України. У 2016 році він увійшов до десятки лідерів за обсягами аптечних продажів — 4,2% ринку.

БХФЗ є членом асоціації «Виробники ліків України» (АПЛУ).Читайте также: