ФГВФО влаштує новий розпродаж банків

logo


Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: банки, ФГВФО

До реалізації активів банків-банкрутів підключається модель голландських аукціонів.

0286_767832.jpg (65. Kb)

Фонд гарантування вкладів фізичних (ФГВФО) ввів пілотний проект з реалізації активів ліквідованих банків з використанням моделі голландських аукціонів на майданчику «ProZorro.Продажі».

Суть проекту полягає в тому, що протягом одного дня відбуватиметься автоматичне покрокове зниження ціни лота до того моменту, поки перший з покупців не натисне кнопку «купити».

Для максимізації ціни продажу Фонд, зокрема, передбачив етап подачі закритих цінових пропозицій.

«Впровадження нової моделі торгів за принципом голландського аукціону – наступний етап еволюції підходів до реалізації активів Фондом гарантування», – розповіла заступник директора-розпорядника Фонду Світлана Рекрут.

За її словами, Фонд вже забезпечує максимальне розкриття інформації про активи.

«Новий пілотний проект, зберігаючи всі наші напрацювання, повинен допомогти нам оптимізувати процес реалізації активів», – зазначила Рекрут.

За умовами пілотного проекту, аукціони і надалі відбуватимуться виключно в системі «ProZorro.Продажі».

Відмінність від поточної моделі – автоматичне покрокове зниження ціни від початкової до ціни продажу відбуватиметься протягом одного дня. За день торгів ціна може знизитися зі 100% до 20% номіналу.

Серед ключових змін – скасування обмеження за кількістю учасників торгів. Навіть за умови, що участь в аукціоні візьме один покупець, який зробить ставку, торги будуть вважатися такими, що відбулися. Ще одна важлива новація – зареєструватися на торги можна навіть в день проведення аукціону.

Нову модель аукціону планується використовувати як для індивідуального продажу активів, так і для реалізації груп активів. Перші лоти хочуть виставити на продаж вже в кінці вересня цього року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: